tengen toppa gurren lagann

cloudt
"ore wo dare da omotte yagaru?!" repliği ile gönlümüze taht kurmuş kamina karakteri ile başlarsam, gelmiş geçmiş en adam gibi adamlardandır.

"gurren takımı'nın kötü şöhreti giha köyü'nün her köşesinde yankılanıyor! o yılmaz ruhlu lanet liderleri, mükemmel bir erkek modeli! kamina-sama!"

mecha, örneklerinden biri olabilir ama kurgusu ve hikaye işlenişiyle çok farklı bir kulvarda. ciddiyet yada aşırı yavşak bir anime değildir. tam anlamıyla gaz bir animedir.

şimdiye dek izlediğim en gaz ve limitleri zorlayan animelerden biridir.

-bir bölümünde uzay gemisinin içine, basınçlı uzay dolması muhabbeti yok artık dedirten cinsten biri.

-son bölümelere doğru mantığı bir kenara bıraktıran hareketler yapmışlardır. bknz: evren ile kavgası, birbirlerine galaksiler fırlatmaları hatta anti-spiral zatı muhtereminin iki galaksiyi birleştirip big bang atışı yapmasıyla olay başka bir boyuta girmiştir.

adamlar, "ore wo dare da omotte yagaru?!" sözüyle birlikte öyle bir gaz hal alıyor ki;

"-yakarız bu gezegeni." modunda ciddi anlamda gezegen fırlatma, uzay-zaman boşluğu yarma gibi türlü aksiyonlara giriyorlar.

ayrıca, en beğendiğim cosplaylerden biride şudur -ki bir çok cosplay gördüm ama bu ciddi anlamda animeden fırlamışta 3 boyut kazanmış halidir.

http://i.imgur.com/eo3u0.jpg

bir yolunu bulursam kendisiyle evlenmek isterim.

soundtracklerinide yabana atmamak lazım ki gaz üstüne gaz bir durum yaratıyor.

26 bölüm ile birlikte, iki film, iki ova, bir özel bölüm ve üç adet video klip tadında yayınlanan harika mı harika bir seridir.
rutsama
methini çok duyduğum lakin izlemeye fırsat bulamadığım mecha türündeki anime. dışardan bakınca karakterleri falan çok özgün duruyor. en yakın zamanda izlemeyi düşünmekteyim