confessions

rutsama

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 326
  2. takipçi 0
  3. puan 2709

hasegawa taizou

rutsama
(ryugu arc ya da ismi herneyse artık) kaplumbağalı adam dragon balldaki tarayıcıyla bizimkilerin güçlerinin ne kadar olduğuna sırayla bakar. sıra madao'ya geldiğinde, gücü 600s'e yakın bir sonuç çıkar. bu bir insana göre yüksektir ama daha sonra bir anlığına madaonun güneş gözlüğü düşer ve tarayıcı tekrar madaoyu gösterdiğinde gücü sadece 1s'i gösterir.

evet madao'nun bütün gücü güneş gözlüklerinden gelmektedir.

iyi adamdır hasegawa-san, elleşmeyin fazla.

rammstein

rutsama
rammstein'ı yalnızken dinleyin arkadaşlar sonra vay efendim "nasıl şarkılar bunlar", "satanist misin", "böğürsem daha iyi söylerim" gibi söylemleri duyabilir ve bilimum küfür çeşitlerini yiyebilirsiniz. çünkü bu meret sessiz dinlenmiyor sesi son ses verince de bu tür tepkilerle karşılaşıyoruz. velhasılı kelam iyi gruptur. bende "mein herz brennt" ile "te quero puta"yı önereyim, engel favorim.

avatar the last airbender

rutsama
anime olmasa bile animeseverler tarafınan epey tutulan seridir. ben tvde yarım yamalak izlemiştim, gerçi hdd'de var ama pek izleme hevesim yok açıkçası. eğlenceli ve sürükleyici bir seridir. 2. serisi olan korra ile sıvamıştır, en fazla 5. bölüme kadar izleyebilmiştim

barakamon

rutsama
bir anime insana ancak bu kadar yaşama sevinci verebilir. evet barakamon'un, en pesimist insana bile hayata tutunacak bir dal uzatabileceğine inanıyorum. her şeyiyle mükemmel bir anime olmuş. her karakterini çok sevdim. hele o naru'yu gördükten sonra evlenip çola çocuğa karışmak istemeyen adamın anlını karışlarım

guilty crown

rutsama
doğaüstü, mecha, okul gibi bir çok türe girebilecek serilerden biridir. özellikle müzikleri bakımından öne çıkar. çizimleri, karakterleri ortalamanın üstündedir. shu ve inori çifti biraz itici gelse de iyi bir seridir. izlenilmesi gereken serilerden biridir, tavsiye edilir.

prototype ile bağlantısını virüs ile mi kurmuş arkadaşlar bilemedim ama bence pek alakası yoktu prototype ile. ben başka bir oyunda oynamış olabilirim ama benzerlik bulamadım

madao

rutsama
gintama serisinde sıkça kullanılır. ilk olarak "hiçbir işe yaramayan yaşlı adam" olarak duyduğumuz madao, bu sözün baş harflerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. madao kelimesi daha sonra özünü korusa da değişik şekillerde kullanılmıştır(ahlaksız yaşlı adam, sıkıcı yaşlı adam gibi). serideki baş madaomuz ise hasegawa taizo'dur.

aslında özünde iyi birer insan olan fakat dünyaya olan ilgisini kaybetmiş, olan biteni çok da umursamayan, herşeyi olduğu gibi kabul eden insandır madao. hor görülür, dışlanır, sevilmez ama madao bu gibi şeylere takılmayı çoktan bırakmıştır. hayatta ya tek amaçları vardır ya da tamamen amaçsızdırlar.

madao'yu anlatmak yetmez ya da tanımlamak. madaoluğu yaşamak gerekir, öyle ki zaten madaoluk bir yaşam tarzıdır. kimse benimsemese de her toplumda kendine yer edinmiştir madao. madaolar her çağda vardır, olacaktır da...

sadaharu

rutsama
guardian dog arc'ta aslında ne olduğunu anladığımız, yorozuyaya ait evcil hayvan. daha çok kagurayı sahibi olarak görür. kafaları ısırma gibi kötü bir huyu vardır

asa made jugyou chu

rutsama
tek bölümlük ecchi türündeki anime. konusu; erkek yurduna yazması gereken öğrencisini karıştırıp kız yurduna yazan bir öğretmenin erkek öğrencisine yardım etmek için kız yurduna kayıdetmesi sonucu gelişen olaylar anlatılır. ben eh işte dedim, meraklısına duyurulur.

faun

rutsama
medieval, folk, pagan bir tarzda müzik yapan şahane insan topluluğu. alman olmalarına rağmen fince, uygurca gibi farklı dillerde şarkılar da söylemekteler. "oyneng yar"ı dinlerseniz eminim yüzünüzde ufak bir tebessüm oluşacak. bir iki şarkı yazayım da onlara kesinlikle bakın, dinleyin sonra biraz durun yine dinleyin.

1-tinta
2-oyneng yar
3-tanz mit mir
4-rhiannon
5-satyros(favorim)

not: ayrıca faun, mitolojik yaratık olan panın diğer isimlerinden biridir.

sanji

rutsama
tayfanın plan yapma ve o planı uygulama anlamında en zeki üyesidir. tayfayı birçok beladan önceden kurduğu planlarla kurtarmıştır. bir nevi tayfanın stratejisti gibi bir şey sanji reyiz. şu an çok güçlü olduğu söylenemez ama o gün de gelecek, bekliyoruz

kagura

rutsama
bir insan hem bu kadar şirin hem de bir o kadar da tehlikeli nasıl olabilir sorusunun yanıtıdır kagura-chan. yato klanına mensuptur, yanında her zaman şemsiye ile dolaşır, sadaharu isimli bir köpeğe sahiptir. kelimelerin sonuna getirdiği -aru ise kendisini daha da kawai yapar. sevdiğim karakterler arasındadır.

kabuki

rutsama
kabuki, geleneksel japon sahne sanatlarından birisidir. "kabuki" sözcüğü, etimolojik olarak eğilmek, bükülmek anlamındaki "kabuku" fiilinden türemiştir. ancak, bu sözcük günümüzde şarkı, dans, beceri anlamlarına gelen üç karakterle yazılmaktadır.
kabuki, tiyatro, dans ve şarkının iç içe geçtiği bir gösteri sanatıdır. 2009 yılında unesco tarafından somut olmayan kültürel miras listesine dâhil edilmiştir.

kabuki, 1600'lü yıllarda şinto tapınaklarında yapılan dini bir dans olarak ortaya çıkmıştır. önceleri kadınlar tarafından icra edilen bu sanat, daha sonra sadece erkeklerin yaptığı bir gösteri haline gelmiştir. kabuki, özellikle 17. yüzyıldan itibaren japonya'da
büyük bir popülarite kazanmıştır.

kabuki; sahne dekoru, sanatçıların performans özellikleri, oyunların konusu gibi bir çok açıdan kendine has özellikler taşıyan bir sahne sanatıdır.
0 /