the hateful eight

ryukon
Quentin Tarantino'nun yazıp yönettiği ve Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh gibi efsane oyuncuların başrollerini paylaştığı 2015 yapımı film. türkçe ismiyle nefret sekizlisi...

12 angry man ve Reservoir Dogs tadında ve yaklaşık 3 saat süren film. çıkan kar fırtınası sonucu bir mekanına sığınan ve kar fırtınası bitene kadar birlikte kalmak zorunda kalan 8 kişinin arasında geçen olayları ve mekana gelene kadar ki süreçte başlarından geçen olayları anlatıyor. yani klasik tarantino filmlerinden diyebiliriz.

filmin ilk bir saatinde bu adamlar kim ve neden buradalar bunları öğreniyoruz, ikinci bir saatlik dilimdeyse filmin sonunun az çok nasıl biteceğini ve işin nereye varacağını anlamış oluyorsunuz fakat büyük bir heyecanla finali bekliyorsunuz. son bir saat ise işte o beklediğiniz finalden ibaret.

açıkcası filmi beğendim. ancak 3 saatlik sürenin bu tarz bir film için çok uzun olduğunu düşünüyorum. filmin başları merak uyandırıcıydı ve final kısımları da heyecanlıydı ama başlangıç ile final arasındaki çoğu sahne gereksiz uzatılmıştı diyebilirim. film 2 saatte hatta belki de daha kısa sürede de bitirebilirlerdi. eğer 2 saat gibi bir sürede bitse hiç sıkmayan daha akıcı ve daha fazla merak uyandırıcı bir film izlerdik diye düşünüyorum. yine de güzel filmdi.