watashitachi no shiawase na jikan

haruhi
"kaybetmek istemediğim bir şey var."
hepimizin hemen hemen her gün söyleyebileceği bir cümle bu. ancak üç kez intihar girişiminde bulunmuş piyanistimiz juri'nin söyleyeceği bir şey değil.
watashitachi no shiawase na jikan hayattan hiçbir beklentisi kalmamış olan ve ölmek isteyen iki bambaşka insanın hikayesini anlatıyor. juri halasının yardım teklifini kabul edip ölüm cezasına çarptırılmış katillerin tutulduğu bir hapishaneye gider. burada yuu adında 3 kişiyi öldüren ve ölüm cezasına çarptırılan, hapishanede bulunduğu süre içinde de sayısız kez intihar girişiminde bulunan bir adamla tanışır.
bir annenin kini, bir kardeşin ölümü...
tamamen farklı hayatları olsa da ikisi de büyük yaralar taşımaktadır ve birlikte, ruhlarındaki derin yaralarının sebep olduğu isyanı göğüslerler. ancak bu kabullenme beraberinde bir şey daha getirir... umut...
''yaşamak istiyorum''
watashitachi no shiawase na jikan bir aşk hikayesi değil. iki umutsuz insanın birbirlerine tutunup umutlarını geri kazanmalarının hikayesi.

kesinlikle ama kesinlikle okunması gereken bir yapım benim için, sekiz bölümlük ve oldukça güzel bir seri
8 bölümcük, son bölümler ise mendilleri hazır etmelik -ühüü-
aoiningen
myanimelist'te 8.71 puani olan psikolojik/drama mangası. hayatımda okuduğum en dramatik ve gerçekçi aşk hikayesi ayrıca güneykore yapımı filmi de var our happy hours isminde okumanızı tavsiye ederim ottalar
kyouran no kikoushi
dram, romantik, psikolojik, seinen türü 8 bölümlük manga. juri 3 defa intihara teşebbüs etmiş, yaşamak için sebep bulamayan bir piyanisttir. bir gün rahibe olan halası gelip ondan 3 kişiyi öldürmekten idama mahkum edilmiş yuu ile konuşmasını ister. yuu da sürekli kendini ödürmeye çalışmaktadır ve halası ikisinin birbirlerine iyi gelebileceğini düşünür. ikisinin 'mutlu saatler'i böylece başlar.
mal'da yüksek puanda olduğu görünce okuyup gayet de beğendim. hikayenin nasıl gelişeceği az çok belli olsa da duygular başarılı bir şekilde yansıtılmış, oldukça etkileyici ve sonu da güzeldi bence.
ama türkçe çevirisi pek iyi değil