confessions

haruhi

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 327
  2. takipçi 3
  3. puan 3551

ojojojo

haruhi
Random misali adıyla yorozuya - otaku türk olarak çevirip editlediğimiz mangadır.

Konusuna gelecek olursak;
Jigokumeguri Haru Japonya'daki en büyük iş imparatorluklarından birinin varisidir. Sadece zengin olmamakla beraber aynı zamanda bir ünlüdür. Fakat kısmen varisliği kısmen de umursamaz ve soğuk davranışları sebebiyle akranlarından hep izole olmuş ve hiçbir zaman arkadaş edinemiştir. Bu sebeple -şu ana kadar başarısız olmuş olsa da- sonunda kabul edilebileceği bir ortam bulmak için okuldan okula transfer olmuştur. Bu talihsiz kaderi yeni sınıf arkadaşı Kawayanagi Tsurezure (20.yüzyıl modasında giyinen tuhaf bir tip) ile tanışınca değişmeye başlar. İkisinin de bir şekilde sosyal açıdan garip olmasıyla, bu ikili beklenmeyen bir arkadaşlığa başlar.

4-koma tarzında olan, aşırı eğlenceli, çerezlik bir mangadır :3

https://yorozuya-otakuturk.blogspot.com/p/blog-page_14.html

jetix

haruhi
şu an nostalji yaşadım :'( ağlamaya gidiyorum
birçok güzel serinin çıktığı ve asla öyle serilerin gelemediği efsane kanaldır :'3 saygıyla anıyoruz

bu nasıl bir anket

haruhi
Çevirmen gelirse birkaç yaoi/yuri de yapabiliriz aslında :D bir fansub yöneticisi olarak bu fikri sevmiş bulunuyorum :3
onun haricinde anket cevabı içler acısı :( beni bilenler yaoi/yuri okuduğumu da bilir ama gidip de bu şıkkı işaretlemezdim okuduğum ve editlediğim diğer mangalara ayıp
2

beastars

haruhi
İnsan şeklindeki hayvanlardan oluşan bir dünyada, etobur ve otoburlar bir arada yaşamlarını sürdürmektedir. Cherryton Okulu'nun genç öğrencileri için okul hayatı umut, romantizm, kuşku ve tedirginlikle doludur.Ana karakter Legosi, okulun tiyatro kulübünün üyesi olan bir kurttur. Tehditkar görünüşüne rağmen yumuşak bir kalbe sahip olan Legosi, hayatının büyük bölümünde diğer hayvanlar tarafından bir korku ve nefret nesnesi olarak görülmüş ve bu hayat şekline alışmıştır. Fakat, kendine özgü problemleri olan sınıf arkadaşlarının hayatlarına daha fazla dahil olan Legosi, okul hayatının yavaşça değiştiğini fark edecektir.Manga 2018 yılında, Manga Taisho ve Osamu Tezuka ödüllerini almıştır. *alıntıdır*

Çevirisinin önce Manga-trde olduğu, şu an da bağımsız bir çevirmeni olacak olan favori mangalarımdan biridir. Editini nacizane (asla kendimi övmem) benim yaptığı, birçok ödüle layık olan ve bence de ödülleri hak eden bir seri.

çevirmenimi ezdirmem diyen fansub sahipleri

haruhi
Bunu diyenlerden biri de benim, tabii benim esas karşı çıktığım şey 'çeviri neden gelmiyor?' ve tarzı sorular oluyor, bir de bire bir çeviri isteyenler ile aram bozuk, manga/anime çevirisi, editi yapanlar az çok anlar, onlar bir yerden sonra senin çocuğun oluyor, böyle olunca da insan kendinden bir şeyler katıyor seriye, bu ufak bir çeviri editör notu ya da çeviride kendine göre değişiklik ile gerçekleşiyor. fazlasını tabii ki savunmuyorum ama bu tarz ufak şeyler için bile yorum yazanlar oluyor...
onun haricinde çeviri/edit konusunda gerekirse en sert yorumu da ben yaparım, eğer karşımdaki insan buna devam edecekse kendini geliştirmesi için de uygun yorumlara ihtiyaç duyar. berbat bir çeviri ya da editi ben bile okuyamıyorken başka birinin bununla karşılaşmasını da asla istemem.

great teacher onizuka

haruhi
ne animesini izledim ne mangasına baktım ama bi sezon dizisi ile beni kendine çeken yapım olur kendileri
her bölüm manyak, eğlenceli, deli dolu :)
insan izlerken 'ah keşke benim de böyle öğretmenim olsa' diyor

akumetsu

haruhi
oldukça sürükleyici, merak uyandırıcı ve bölümleri kısa bir manga, bi ara öyle bir dalmışım ki bölüm bitince yerimden düşüyordum :)
okuyun, okutun ottalar ^^ seversiniz

mayoiga

haruhi
şüpheli bir otobüs firmasıyla yola çıkan genç erkekler ve kızlar güvenilmez bir köy olan nanakimura'ya doğru yola çıkarlar. gitmeyi hedefledikleri yer ütopik bir oluşumun parçası mı, dünyanın tüm engellerinden arınmış mı... yoksa tüm bunlar birer söylentiden mi ibaret. dağların derinliklerine ilerlerken, otobüsümüz her biri kendi beklentilerine ve sorunlu kalplerine batmış 30 farklı bireyi taşıyor. geldikleri yer ıssız bir köydü, yaşamın soluk kokuları vardı ve her yeri dökülüyordu.
gerçekte nanakimura'nın ardındaki sır neydi acaba?

gizem, dram türü olan güzel bir anime

ouji sama ni nemuri hime no kisu wo

haruhi
sukiko uykuyu çok sever ve her fırsatta uyur. her zamanki gibi, okul çatısında uyuya kalır. uyandığında, yanında uyuyan bir çocuk bulur! bu çocuk aynı zamanda okulun prensi ve çok popüler biridir. onunla birlikte vakit geçirdikçe tsukiko, uyumakta giderek zorlanmaya başlar.

oldukça tatlı bir one-shot ^^ okuyun, okutturun

tamen de gushi

haruhi
liseli sun jing ve qiu tong'un nasıl karşılaşıp aşık olduklarının hikayesini konu alan online çizgi romandır. seride aynı zamanda çizerin karakterlere ait resim çalışmalarına da yer verilmiştir.

önce başlayıp sevmediğim, sonra devam et önerisi ile tekrar başlayıp aşık olduğum bir yapım :)
çok eğlenceli, yer yer duygusal ve kendini okutturan bir webtoon,
bu türü sevenlerin ve hatta sevmeyenlerin de okumasını ya da bakmasını öneririm ^^

junketsu drop

haruhi
arka arkaya ikiz kez okuduğum ve çok çok çok sevdiğim bir seridir :)
sevenlerin okuması şiddetle önerilir ^^

konusu: kültür departmanı ve spor departmanı başkanları olarak kasukabe ve misato sürekli kavga halindedirler. ancak kasukabe bir gün kızların elinden kurtulabilmesi için misato'ya yardım eder ve böylece garip bir ilişki içerisine girerler. baş düşmanıyla dalga geçebilmesi için kasukabe'nin eline bulunmaz bir fırsat geçmiştir. peki gerçekten de tek amacı bu mudur?

murcielago

haruhi
psikopat cani ana karakter ve onun yardımcısı kawaii kızımızın polisiyesi :3
sevenler için ilgi çekici ve zevkli ^^

konu: (yuri)
idam cezasına çarptırılmak üzere olan seri katil koumori kuroko'ya bir soru sorulur. "ülken için adam öldürmek ister misin?" japon polisi, normal yöntemlerle durdurulması mümkün olmayan psikopat katilleri öldürmek için onu kullanmak istemektedir. kendisinden güçsüz insanları öldürmeye değer görmeyen kuroko o günden itibaren neşeli yardımcısı tozakura hinako ile birlikte şehre dehşet saçan manyakların peşine düşer. vahşet, erotizm, komedi... hepsini bir arada sunan bir manga okumaya hazır olun.
-alıntıdır-

mugen dokei

haruhi
tek bölümlük ama çok hoş bir mangadır :)
insanlar ölecekleri vakitleri, hayatlarının hızlı mı yavaş mı ilerleyeceğini bilseler ne olurdu sorusunu sorduran oldukça ilginç ve güzel bir mangadır
okuyun okutun ^^

konusu: kainatın ömrünü gösteren bir sonsuzluk saati ve herkesin kendi ömrünü görebildiği bir gümüş saate sahip bir dünyada, mu adında sonsuzluk ve bu saatler arasındaki çelişkiden nefret eden umarsız küçük bir kız yaşarmış. derken bir gün gümüş saati çok hızlı ilerleyen bir çocukla tanışır...
-alıntıdır-
0 /