confessions

aderisa

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 12
  2. takipçi 0
  3. puan 604

tasogare otome x amnesia

aderisa
mangası baya sağlamdı, fakat animesi hakkında bi bilgim yok.
hikayemizin ana karakteri olan lise ilk sınıf öğrencisi niya teiichi, tam olarak nedenini çözemediği bir sebepten dolayı, okuduğu okulun eski binasında yıllar önce ölen bir kızın hayaletini görmeye başlar. fakat hayaletimiz olan yuuko, geçmiş yaşamından hiç birşey hatırlamaz. hatırladığı tek şey, ölüm yeridir. böylece okulundaki dedektiflik klübüne katılarak, klüpteki diğer iki üye ile birlikte yuuko'nun geçmişini araştırmaya başlar.
dediğim gibi, animesini bilemem ama mangasını çok beğenmiştim. herkese tavsiye ederim

k on

aderisa
hem mio'nun alçakgönüllülüğü , hem de şarkılarındaki basın yoğunluğuyla benim gibi birçok insanı bas gitarla tanıştırmıştır eminim :)

aku no hana

aderisa
animesi rotoscoping (her 1 saniyedeki 24 kareyi teker teker kağıt üzerine çizip, yeniden animasyon haline dönüşütürülmesi) adı verilen bi teknikle çizilmiş olan, fantastik bi yanı olmamasına rağmen mükemmel bir olay örgüsüne sahip bir seridir. mangakası ise oshimi shuzo'dur.
animesini çoğu kişi gibi ben de o kadar beğenmedim, fakat mangası tartışmasız favorimdir. oshimi-sama'nın kağıda yansıttığı o çaresizlik duygusunu her mangada bu denli hissedemezsiniz, kesinlikle okuyun.

sweet poolside

aderisa
oshimi shuzo'nun 7 bölümlük bir mangasıdır. hikaye, ana karakterimiz olan utangaç ve tüysüz (evet tüysüz :p) bi çocuğun bir kızın bazı estetik kusurlarını farketmesiyle başlar. olay örgüsü slice-of-life havasında işleniyor.
seri aku no hana gibi bir başyapıt değil, ama zamanınız varsa, okumanızı tavsiye ederim

yuutai nova

aderisa
oshimi shuzo'nun tamamladığı manga serilerinden biridir. hikaye, geceleri uyurken ruhunun vücudundan ayrılmasıyla, kimsecikler tarafından farkedilmeden uçabilme yeteneği kazanan bir karakter etrafında gelişir. olaylar ilerledikten sonra aynı yeteneğe sahip, ve hatta bunu çok daha iyi kullanabilen bir kızla tanışır.
açıkcası ben mangayı sevmiştim, fakat böyle büyük bi potansiyele sahip bir hikayenin finalinin kısa kesilerek yapılması insanı biraz hayal kırıklığına uğratıyo.. ayrıca seri, cinsel içerik de barındırır, demedi demeyin..

boku wa mari no naka

aderisa
oshimi shuzo'nun psikiloji, gender-bender türlerinde yazılan; ve hala devam eden bir manga serisidir.
ana karakterimiz üniversiteli asosyal bir karakterdir. ana-baba parası yer, dersleri asar, tüm gün evine kapanıp video oyunları oynar. seride elemanın tek bir arkadaşını göremeyiz.
fakat akşamları bir dükkana giderek, hep aynı saatlerde aynı dükkana giden bir kızı, ona hayranlık duyarak keser; ve hatta dükkandan çıktıktan sonra bile takip eder, tahmin edebileceğiniz gibi bu kız mary'dir. bir akşam yine onu takip ederken, bilincini kaybederek bayılır, ve sabah kaktığında kendisini mary'nin vücudunda bulur, manga da bu sahneden başlar.
ingilizce bilmeyenler için, amt (animemangatr) serinin çevrimini üstlenmiştir. teşekkürler amt *
en son yanlış hatırlamıyosam 29. bölümü internete düştü, ve serinin cidden sağlam bi potansiyeli var. herkese tavsiye ederim

once again

aderisa
7 bölümlük, josei türünde yazılan bir manhuadır. hikayemiz, bir reklam şirketinde yönetici olarak görev yapan yuan ge'nin eşinin ölüm haberi ile başlar. ana karakterimiz olan yuan ge, çalışmaktan başka birşeyle meşgul olmayan bir işadamı olduğu için, bu haberden pek etkilenmez. fakat eşinin ölümünden birkaç gün sonra, her sabah işe giderken bindiği metroda (şirket yöneten herif metroya biniyo, şaka gibi) liseli bi kız dikkatini çekmeye başlar. işin garip tarafı, bu kız kendisini gösterdikten birkaç dakika sonra ortadan kaybolur.

kısa ve gerçekten çok duygusal bi seriydi, herkese tavsiye ederim

batoto

aderisa
bi tür online manga okuma portalıdır, türkçe dahil çoğu dilde çeviri yapan grupların çalışmalarını görebilirsiniz.
arayüzü temiz ve hızlı, hem ordan burdan reklam da fırlamıyo manga okurken, daha ne isteyeyim

mirai nikki

aderisa
içersinde başka animelerden çok fazla alıntı olmasına rağmen (karakter, olay örgüsü vb.), ilk 3 bölümden saran, sanırım bir anketle de 2011'in en iyisi seçilen animedir