mirai nikki

rasenya
sevdiğim bir animedir. gerçi ana karakter yukiteru namı diğer yukki 16-17. bölümlere kadar oldukça pısırık ve iticiydi ancak yuno olayı kurtaruyor baba göre. yandere tipleri seviyorsan izlemen gereken bir animedir. finali de fena sayılmazdı bence.
suzuki san
death note tan sonra izlediğim en psikopat animedir. kendisi bir adet yandere olan yuno gasai bulundurur ki evlerden ırak. anime kesinlikle izlenesidir. ama anime izlenesidir ovası değil. içerisinde çok fazla vahşet içeren sahne bulundurur. olaylar hızlı gelişir, inanılmaz akıcıdır başından kalkamazsınız. başları biraz saçma ve sıkıcı gelebilir ama sonuçta burada bir bilim kurgu animesinden bahsediyoruz. o kadarına katlanmanıza değecek. animede tahminleriniz bir anlam içermiyor kesinlikle sizi ters köşe yapıyor. bilim kurgu olmasından dolayı inanılmaz mantık hatası doludur. bunu da yapmamış olun ya dedirtir ama anime güzel, izlemeye devam ediyor insan.
animede yuno ile yukki arasında geçen romantik hikaye anlatılır. aslında çok masum duruyor değil mi? öyle değil kan, şiddet, dehşet, vahşet severler kesinlikle izlemeli tüm beklentinizi karşılayacak. anime gelmiş geçmiş en ezik erkek baş karaktere sahiptir. hatta izlediğim tüm animeleri düşündüğümde hepsinde yukki adlı karakterler ezik ve mal karakterlerdi. zannımca mangakalar aralarında anlaşmış olmalılar. başka açıklama bulamıyorum.
animenin sonu oldukça etkilemiştir, beklenmedik bir son vermiştir.
kötülediğim ova ya gelirsem. bu tarz mükemmel bir heyecan yaratan animelerin ovaları genel olarak çok tırt olur ya bu da onlardan biridir. asıl son bu ova da yapılmıştır ki "neden izledim?" diye insanı hüzüne sürükler. animede psikopat bir yuno göremediğimiz gibi ezik bir yukki de yoktur. bildiğin shoujo ya bağlamış ve saçmalamıştır. bölümler boyu kan şiddet saçan animenin "hayat çok güzel" tadında bitirilmesi saçmalığı ilk kez yaşadığım bir durum oldu. kısaca ovasını izlemeyin derim. bırakın animenin yarattığı heyecan kalsın. zaten devamı da yapılmayacakmış.
aderisa
içersinde başka animelerden çok fazla alıntı olmasına rağmen (karakter, olay örgüsü vb.), ilk 3 bölümden saran, sanırım bir anketle de 2011'in en iyisi seçilen animedir
vestamit
nedense yuno'sunu sevemediğim, bunca fanı olmasını da anlayamadığım animedir (bkz: anlayamazsınız) yukki ilk bölümde ölse zerre üzülmeyecek olan birçok insandan birisiyimdir. 8 numaranın gerçek oluğ olmadığını anlamam uzun sürmüştü ayrıca o çizim neydi cidden.
death note ile karşılaştırılması hatta üstün görülmesini ciddiye bile alamadığım seridir zira death note gerek kurgusal gerekse çizimsel açıdan birkaç gömlek üsttedir. aslında çok gömlek üstündedir.

4 numara ve akise aru candır koca seride sevdiğim bu ikisidir yalnızca. ek olarak;

yuno'nun ölmesi ve yukki'nin tanrı olup yalnız başına kalmasıyla biten son ile iyi bir şekilde hatırlanabilirdi lakin bunu da redial ovası ile yok etmiştir. yukki ile yuno beraber olamasın ulan demişliğim de çok vardır bu ikisi gibi eşek çocuklara mutlu son fazla gerçi karizmatik son da fazlaydı ya neyse. tanrı olup öldürdüklerimi geri getireceğim diye insan biçmek hangi kafanın ürünü yukki bana haber ver lütfen olur mu?


evet serinin 2 ana karakterinden hiç haz etmediğim de doğrudur. yazılacak daha çok şeyim vardı aslında ama ~~
euphemy
ostları mükemmeldir, benzerini aratır. konusu çok ilgi çekici ve yaratıcıdır. izlerken sizi anında içine çeker ve hoş bi atmosfere sokar. mantık olarak bakmıyorum sadece insana zevk veriyor, zevk için izlersiniz heralde? akise hakkında hepimiz hemfikiriz sanırım swh yazık oldu canıma. ha bi de uryuu minene diyorum. evet son olarak animenin sonu insanı depresyona sokar. hele redial ova yokken izlediyseniz size acıdım şu an. sonunu anlamayan kişiler de vardır o yüzden saçma diyip dururlar, siz bakmayın izleyin kendi yorumunuz olsun canım
ashthemagnificent
lisede başlayıp bitiremediğim anime. yunodan korkuyorum, yukiden tiksiniyorum, akiseye hayranım o da farklı kulvarda koşuyo...
geçen eve gittiğimde kardeşimin izlediğini gördüm, bilgisayarı televizyona bağlayıp beraber izledik annem de misafir oldu seyrimize. kan revan ölüm ve akise yuki öpüşmesi ardından dumura uğramış anne, orta okul 6ya giden kardeşe döndü ve "sen bunları mı izliyosun, yasaklıyorum" dedi

sonra ash e döndü "hep senin yüzünden bu çocuk bu halde"dedi

salona baba girince yarım kalmış bölüm kapatılıp kenara kondu.

etkileyici bir animedir, kurgusu çok güzeldir ama mahou shoujo madoka magica sonrası çok da şaşırtmaz