confessions

ginjin

bronze - birinci nesil otta

  1. toplam giri 92
  2. takipçi 0
  3. puan 757

nikola tesla

ginjin
en sevdiğim fizikçidir. çok uçukça fikirleri vardır. gazlarla elektrik akımını iletmeyi düşünmüştür ve bazı kaynaklara göre bunu başarmıştır fakat dünyanın önde gelen elektronik malzeme satan/üreten şirketleri teslanın bu deneyini engellemişlerdir zira bu kadar kabloyu kime satacaklardı o zaman. bu olaylar amerikada olmuştur zaten o sıralarda tesla edisonla birlikte çalışıyordu sonra edison çok çok kıskanmaya başladı ve maddi desteği falan kesti. ve bildiğim kadarıyla tesla bi otel odasında beş parasız bir şekilde tek başına öldü ve cesedi birkaç gün sonra ancak farkedilebildi.

das kapital

ginjin
erken yaşta okunmamalıdır çünkü pek bir şey kazandıracağını zannetmiyorum. gerçekten ağır bir kitaptır. belli bir bilgi birikimi sonucu okunmalıdır. 3 cilttir. ilki karl marxa diğer ikisi ise engels e aittir. genel olarak ekonomi üzerinedir.

ano hana

ginjin
konusu çok güzel ve ne kadar fantastik öğeler içerse de gerçek hayata bu denli dokunması çok hoşuma gidiyor. ayrıca günümüzde sayıları bolca artan ve ergenlere yönelik yapılan içi boş, duygusuz, sahte, çizimleri göğüslerden ibaret olan animelerden bıkan ve nefret eden biri olarak söylüyorum; ano hana beni mest etti.

mimawarigumi

ginjin
gintamadaki özel polis teşkilatı. shinsengumi'nin elit versiyonu onların tabiriyle. fakat pek temiz sayılmazlar. karanlık güçler adına çalışırlar. sasaki ısaburo ve ımai nobume tanınan üyeleridir. shinsengumi vs mimawarigumi epic'tir.

tokugawa shigeshige

ginjin
her ne kadar düz bir karakter gibi çizilmiş olsa da çok derin bir kişiliğe sahiptir. bizimkilerden az çekmemiştir. host club da , berberde , kayak yaparken , havuzda .d gerekse kendi evinde... gerçekten olağanüstü sabırlıdır. halkı için her türlü acıya katlanmaya razıdır

migi

ginjin
bu ismi duyunca ileride bir hidari (sol) çıkar diye beklemiyor değil insan...

bu arada izumi milli olurken acaba migi uyanık mıydı diye sormadan edemiyorum. dört gözle bekliyordu garip

perfect blue

ginjin
beklentilermin çok çok üzerinde olan muhteşem bir psikoljik anime. sonuna kadar olaylar hakkında belki de 10 kez fikir değiştirmişimdir. o kadar düşündürücü ve karmaşık. film sıradan bir şekilde başlıyor , sonra olaylar biraz karışıyor az çok tahmin ettiğini sanıyorsun olayları , her şeyi anladığını sanıyorsun. fakat sonlara yaklaştıkça içinden çıkılmaz bir hal alıyor anime. animeye o kadar yoğunlaşıyorsun ki dış dünyayla bağlantın tamamen kaopuyor. en sonunda ''bu da neydi şimdi'' dedirtti. birkaç defa izlenmesi gereken animelerden.

bon clay

ginjin
one piece deki en sevdiğim karakterlerden biridir oda sensei yi tebrik ediyorum alttan alttan travestileri topluma kazandırıyor bize sevdiriyor luffy e çok yardımı dokunmuştur adamım dibidir yediği şeytan meyvesinin gücüne etkisi olmamasına rağmen çok güçlüdür.

impel downda öldüğünü sanmıyorum böyle bi karakter o şekilde harcanamaz kesin 5,5. kata gitmiştir sonuçta bon clay güçsüz biri değil magellandan kaçarak 5,5 a ulaşabilir sonuçta luffn'in ona büyük bi borcu vardır kesinlikle ilerde tekrar luffyle karşılaşacaktır ve luffy onu büyük bi beladan kurtarıp borcunu ödeyecektir.

ruhların kaçışı

ginjin
hayao miyazaki amcamızın müthiş eserlerinden biri . hayal gücü inanılmaz , belli bi mesaj yok kim ne algılarsa o dur mantığı var. benim çok beğendiğim ve tavsiye ettiğim bi anime filmidir.

zerg

ginjin
aslında masum yaratıklar. overmind bunları yanlış yönlendiriyor. neyse ki kerrigan adam oluyor da işler çığrından çıkmadan bi el atıyor olaya. starcraft 2 de üzerinde uzmanlaşmak istediğim ırk. üzerinde çalışıyorum şu an.

komşum totoro

ginjin
hiç bitmesin isterdim fakat olmuyor işte ... yaşama sevinciyle doluyor içi insanın. izlerken yüzden hiç tebessüm eksilmiyor. bazen duygulandırıyor , gözleriniz doluyor. fakat 90 dk bittiğinde nasıl olur diyorsunuz , daha devam etmeli , ne çabuk geçti zaman diyorsunuz. şöyle de yapabilirim : haftada bi defa izlerim ? iyi fikir galiba... süper , süper ...

kallen kozuki

ginjin
devrimcidir. diğerleri gibi japonyanın özgür olmasını , biritanya esaretinden kurtulmasını ve isminin bölge 11 değil de yeniden japonya olmasını istemiştir. pembe saçlı ve mavi gözlüdür boyu 1.71 dir. okulu ashford akademisidir. zero'ya aşıktır ( yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum :) )

hiraga gengai

ginjin
istediği zaman dünyayı , evreni değiştirebilecek kabiliyete ve zekaya sahiptir. fakat bu yeteneğine rağmen tamircilik yapar. gintoki'ye epey bi yardımı dokunmuştur. fakat kendisine animede pek yer verilmez. tahmin ettiğim kadarıyla soya sosunu çok sever hatta bir bölümde kagura'nın şemsiyesini çok güçlü bir silah yaptığını söyler fakat şemsiyeden sadece soya sosu sıçrar (aynı şey toya gölü için de geçerli) :))))

age of empires

ginjin
küçükken sürekli oynadığım strateji oyunudur. ilk ingilizce terimlerimi burda öğrendim ; wood, stone , save vs. hayal gücümü ve düşünce yetimi starcraftla birlikte age of empiresin de çok fazla geliştirdiğini düşünürüm. özellikle müzikleri efsanedir. türkleri seçtiğimde işçilerin yaparım , oduncu , madenci gibi şeyler söylemeleri beni kahkaha krizine sokardı :) :) o yüzden pek seçmezdim türkleri. ahh ah eski günler...

setsuko

ginjin
anime tarihinin en tatlı ve beni en çok duygulandıran karakteridir. abisine seita diye seslenişi gerçekten çok tatlıdır. ateşböceklerinin mezarı sırf setsuko için tekrar tekrar izlenmelidir. fakat bunu yapamam , o drama defalarca katlanamam

tokyo monogatari

ginjin
bir yaşlı çifti ve onların çocuklarıyla olan ilişkisini konu alan , japonyada modernleşmenin yol açtığı kişilik değişimlerini ve kültürel değişimleri eleştiren bir başyapıt
0 /