candy candy

ryukon
çocukken tv'de izleyip ilerleyen yıllarda internetten de tekrar izlediğimiz serilerden birisidir. ülkemiz kanallarında şeker kız candy ismiyle yayınlanmıştır. romantik-komedi türünde bir seri olup ülkemizde kadınlar tarafından bir hayli sevilen bir seridir.

konusu: bir yetimhanede yaşayan candy, en yakın arkadaşı annie, bir aile tarafından evlatlık alınınca yalnız kalmıştır. bu durumun üzüntüsüyle bir tepede yalnız başına ağlarken, bir prens gelerek buna bir arma vermiştir. aradan uzunca bir süre geçer ve bir gün prensin candy'e verdiği armanın aynısını taşıyan bir araç yetimhaneye gelir ve candy'i evlat edinmek istediklerini söyler. candy'de prensi yeniden görmek umuduyla bu teklifi kabul eder ve macera başlar.

özetle: adı şeker olup kendisi derbeder olan karakter
angela sama
hep söylüyorum yine söylicem... ben izledim hemde arkadaşlarımla beraber izledim ama teeee fi tarihinde... şimdi düşünüyorum da çocukken de içiyomuşum herhalde çünkü ayık kafayla imkanı yok izlenmez... çocuklarıma izletmeyeceklerim listesinde 1. sıradadır... ömür törpüsü candy: denizde kum biter onda dert bitmez...
euphemy
zavallı kızımızın bitmek bilmeyen acıları desek doğru olabilir. insanı ağlatır yıkar hayattan soğutur. hatta yas falan tutturur. yıllar sonra nostalji olsun diye ilk bölümü açtım sonra bi baktım ki baya baya izliyorum. annem ve ablamla candy merasimleri yaparak 115 bölümü bitirdik. haa çok da güzeldir orasına diyecek yok. çok underrated bi animedir. ayrıca günümüz dram dizi ve filmlerinin atasıdır. izlediğime hiç pişman değilim. zamanında insanın moralini bozduğu için televizyondan kaldırılmış. dram seviyosanız izleyin derim ben. sonunda da çok şaşıracaksınız.
karalamadefteri
aklımda lady georgie ile bütünleşmiş, birleşmiş, karmaşık bir hal almış olan, esas oğlanın ölmesiyle bir çoğumuza ilk travmalarından birini yaşatmış olan lanet anime