captain tsubasa

owarida14
youichi takahashi-sensei'nin gönüllere taht kurmuş, isamu imakake tarafınca animeye çevrilmiş mangası. Futbol için doğmuş Tsubasa'nın "futbol şehri" denen nankatsu'ya taşınmasından sonrasından manga başlar ve tsubasa'nın tüm futbol kariyeri işlenir. one shot denen özel mangalar sayılmazsa beş büyük manga serisi var.

ilk manga serisi olan captain tsubasa'da tsubasa'nın ilkokulluykenki hali işleniyor.
sonunda brezilya'nın yolunu tutuyor ^^

captain tsubasa: world youth'ta hoş bir dünya kupası görüyoruz. Bu seri favori serim, arkadaşlık, tutku, azim gibi konuların en güzel ve yoğun işlendiği seri. Sensei burada nasıl bir ruh halindeyse, yardırmış.
captain tsubasa: road to 2002'de denizaşırı ülkelerde profesyonel profesyonel takılıyoruz.
captain tsubasa: golden 23'te olimpiyat oyunları işleniyor.
captain tsubasa: rising sun da aynı şekilde. (hala devam ediyor)

anime kısmına gelirsek ilk seri ve shin serisini seviyorum, tek eksileri çok uzunlar ve yavaş ilerliyorlar. j serisinde de ilk bölümlerin özeti olan bölümler çarpıtılmıştı ama world youth bölümleri hoştu. keşke yarıda kesmeselerdi. world youth'u anime olarak izlemeden ölmek istemiyorum.

captain tsubasa: road to 2002'nin anime halinin pek başarılı olmadığı düşüncesindeyim. Çizimleri elbet daha iyi ve ilk serideki gibi saatlerce koşarak yol kat edememe durumu yok ama sanırım bölüm sayısını tamamlamak için çok çarpıtmak zorunda kalmışlar hikayeyi.

captain tsubasa (2018) de başarılı bir yapımdı. baştan başlamış olmasaydı keşke, zaten ilk seriyi milyon kere özetlediler, world youth'tan başlayıp road to 2002 ve golden 23'ü sonrasında yapsalardı daha iyiydi. devam edecek gibi duyumlar aldım. bir de messi ve ronaldo'ya yer verecekler diyorlar. çok kötü ya. diğer animeleri çok hoş yapıyorlar hep ama konu captain tsubasa olduğunda neden izleme zevkimizin içine etmeden edemiyorlar?

oyun kısmını edit olarak ekleyeceğim sonrasında. captain tsubasa'nın oyunlarıyla kat kat fazla zaman geçirdim o yüzden söyleyeceğim çok şey var.
1
angela sama
ben o kadar çok severdim ki tsubasa'yı ortaokulda bile hala ondan bahsederdim... benden hoşlanan bi çocuk vardı yazık tsubasa'nın resimlerini çizerdi benim için... teneffüslerde hep tsubasa'dan bahsederdik... hala saklıyom resimleri, çocukluk işte... güzel günlermiş yawww...
onizukasensei
O efsane jeneriği başlayınca kanımda adrenalin pompalanır hemen heyecanlanırdım. Hey gidi günler hey. Efsanedir bizim nesil için kendileri. Bir ara tekrar baştan başlayıp bitirmiştim saygı niyetine.İzlerken hala da keyif aldım eskisi gibi. Genzo Wakabayashi , Tsubasa Ozora ,Koiro Hyuga , Taro Misaki , Jun Misugi gibi efsane karakterleri hafızalarımıza kazımıştır. Tachibana kardeşlerin akrobatik hareketleri hala aklımda. Benim favorim her zaman Genzo reisdir.
kirigakure no zabuza
17 sene önce her sabah 6 da kalkmamın sebebidir kendisi, dünyanın yuvarlaklığını keşfetmemizi sağlayan drive shot'uyla fiziğin bilmediğimiz yönlerini ortaya çıkaran seridir.