confessions

onizukasensei

rookie - Yazar

  1. toplam giri 23
  2. takipçi 0
  3. puan 131

eski serilere olan ilginin azalması

onizukasensei
Şahsen hali hazırda Ginga Eiyuu Densetsu izliyorum ve inanılmaz kaliteli.Konu olarak o seviyede bir anime yok şu anda.Eski animelerdeki konu yaratıcılığı maalesef günümüz animelerinde pek yok. Türkanimede çoğu zaman eski yıllardaki animeleri aratıp izlemeye çalışıyorum ve içerisinden muhteşem seriler çıkıyor. Muhtemelen çizimlerin farklı oluşu çoğu izleyici için bir kriter az izlenmesiyle alakalı.

barış özcan

onizukasensei
Bugün yayınladığı 10 kasım videosu ile gönülleri fethetmiş diyebilirim. Miyazaki'nin Kaze tachinu isimli güzide animesinin temasıyla beraber atamızı andığı videoyu gerçekten çok beğendim. Zaten kaze tachinu'yu çok severdim bu videoda görünce ve bağlandığı kısmı izleyince daha da çok sevdim.Bu arada animeyi harika anlatmış Barış Özcan.En sonda atamız ile bağdaşlaştırdığı kısımları izleyince gözlerim doldu.

kimetsu no yaiba

onizukasensei
Gereksiz komedi kısımları olmasa tadından yenmez bir şekle bürünecek.Özellikle Zenitsu isimli karakterin gereksiz şekilde bağırarak konuşma saçmalığı bir ara beni animeden soğutmuştu. komedi unsuru olarak konulmuş ancak eziyet unsuru oldu benin açımdan. anime bu yılın en güzel animelerinden kesinlikle orası ayrı tabi.

steam

onizukasensei
hayatıma orjinal oyun kavramını sokan güzide oyun platformu.steam olmasaydı oyunculuk şimdi nerelerde olurdu acaba merak ediyorum özellikle ülkemiz açısından. fiyatlar konusunda yerelleştirme çalışmaları sayesinde çoğu zaman uygun fiyata oyun aldık. gerçi şu anda hemen hemen her yerde oyun fiyatları tavan yapmış durumda malum döviz kuru.

gin no saji

onizukasensei
Kırsal hayat temalı şahane bir hikaye. Hachigen sevdiğim bir karakterdi. uzunca zamandır 3. sezonunu bekliyorum.yanlış hatırlamıyorsam mangası devam etmeye başlamıştı tekrardan o yüzden animesi için umutlarımız tekrardan yeşillendi.

digimon

onizukasensei
zamanında pokemon o kadar popülerdi ki ondan sonra çıkan digimon biraz çin malı pokemon muamelesi gördü.tabii ki pokemonun hafızalarımızda yarım yamalak kalışınında burukluğuyla o dönem bazılarını pek de ilgisini çekmedi diyebilirim.en azından bir pokemon etkisi yaratamadı.genel kanının aksine ben severek izledim bölümlerini.

hortlak dergisi

onizukasensei
Eski lombak ve kemik kadrosundan bir çok ismin barındığı güzide dergiydi.maalesef dergicilik eski gücünde değil. hortlak ve ondan sonra çıkan gececi de aynı kaderi paylaşıp yayın hayatlarına son verdiler.apolitik olan aylık mizah dergilerinin altın çağını özledim. Bir sürü dergi olurdu ve sadece mizah üzerine. insan hangi birisini alacağını şaşırırdı.

berserk

onizukasensei
97 yılındaki animeyi hiçbir şeye değişmem.Bana manga okutan yegane seri diyebilirim.Yakın zamanda çıkan Berserk animeleri maalesef bilgisayar efektli olunca biraz üzdü.Şimdi düşünüyorum da 97 yılındaki anime o şekilde uzunca süre devam etseymiş ne epik bir şey izlermişiz.Mangası ise gerçekten şaheser.

8 megabit internete mahkum olmam

onizukasensei
binamda alt yapı olmadığı için superbox kullanıyorum.telekoma kaç kez gittim görüştüm ancak alt yapı için ancak bir sonuç alamadım.bana da superbox almaktan başka çare kalmadı.20 mb internet için aylık 188 lira ödüyorum.koskoca metropolde hala internet alt yapısı olmayan yerlerin olması gerçekten düşündürücü.biz niye her hizmetin en kötüsüne mahkumuz anlayamadım bu ülkede :(

ülkemizde kitap okuma oranının düşük olması

onizukasensei
Toplumumuzda zaten hiç bir zaman yaygın olmadı kitap okuma mevzusu.Bu aslında bir kültür diyebiliriz.Ayrıca internet ve telefonun yaygınlaşması ve 24 saat sizinle beraber olması kitaplara konsantre olunmasını da engelliyor belki o da bir etkendir.ama okumak güzel şey yahu.dönem dönem azalıp artsa da her daim bende var olacak galiba bu okuma açlığı.

goblin slayer

onizukasensei
Şahsen geçen yıl izlerken baya keyif aldığım animelerden birisiydi. Her ne kadar Berserk hasretiyle yanıp tutuşsam da birazcık merham oldu diyebilirim bu anime için.Ana karakterin tatava yapmadan işini yapmasına her zaman hasta olmuşumdur :)

tokyo ghoul

onizukasensei
Eşimin en sevdiği anime.Mangalarını sektirmeden alıyoruz :D.İlk sezonunu beğendikten sonra ikinci sezonu izleyip bıraktım açıkcası.Eşimle hatta bu konuda karşıt görüşlerimiz vardır. İlk sezonunu izleyin sonra diğer sezonlar yokmuş gibi orda bırakın :D
0 /