dressrosa

rasenya
one piece aleminde ispanyadan esinlenilerek oluşturulmuş yeni dünyadaki krallık. shichibukai donquixote doflamingo'nun başında olduğu donquixote ailesi tarafından yönetilir. ülkede insanlarla iletişim halinde olan "canlı" oyuncaklar görmek hiç şaşırtıcı değildir, oyuncaklar da ülkenin bir parçasıdır. kadınları oldukça güzel olup özellikle aldatıldıklarında eski partnerlerini öldürme eğilimindedirler.

dof ülkeyi sevgili kralları rikuyu kontrol ederek vatandaşlarına ihanet etmiş de sonrasında bir kurtarıcı olarak oraya gelmiş gibi göstererek ele geçirmiş halkın sevgisini kazanmıştır.
yapay şeytan meyvelerinin üretildiği smile fabrikası corrida kolezyumunun altındadır.
ülkedeki oyuncaklarsa aslında insandırlar ancak sugar -kyros(asker san) hariç- onları oyuncağa çevirip kendilerini reddetmelerini engelleyen bir anlaşma yapmıştır. usopp sayesinde sugarın etkisi kaybolmuş oyuncaklar tekrar insanlara dönmüş ve kaybedilen anılar geri kazanılmıştır.

ryukon
doflamingo tarafından kral riku'nun elinden alınarak, doflamingo ve ekibinin karargahı haline gelen adadır. aşk adası diye de anılmaktadır ve izleyicilere ispanya'yı andırır.