fansubların dc sunucularında yeni bölüm ne zaman gelir diye sormanın yasak olması

ryukon
çok mantıklı bir harekettir. zira bu söylem yasak olmasa, izleyicilerin büyük bir çoğunluğu, her bölümden sonra, "yeni bölüm ne zaman gelir" diye zırlayacaklardır. Bu kural sayesinde boş muhabbetlerin ve gereksiz soruların önüne de geçmiş olmaktadırlar.

Ancak bu kuralın hatalı bir yanı da mevcuttur. Bu kural, hiçbir açıklama yapılmaksızın, güncel bir seride, 3-5 hafta yeni bölüm yayınlamayan fansub'ın yetkililerine de bu sorunun sorulmasını yasaklamaktadır. Birçok fansub'da bu kuralın arkasına sığınarak, hiçbir açıklama yapmaksızın uzun süreler bölüm yayınlamamaktadır. Özellikle manga fansublarında, anime fansublarına göre bu durumla daha sık karşılaşılmaktadır.

Sözün özü doğru kullanıldığında fansub yetkililerini rahatlatan ve boş muhabbetleri engelleyen bir kuralken, çakallığa vurulduğunda izleyicilerin ve okuyucuların aptal yerine konmasına neden olur.
undertakersss
yıllar oldu insanlar hala bunu yapıyor. videonun yüklendiği tarihe bakıp ona göre haftanın hangi gününe denk geldiğine bakmayı akıl etmek çok zor bir şey değil. yasaklansın. hatta fansub sitelerinde de yasaklansın. yeter ben bile bıktım bu sorudan