fantastik canavarlar

rasenya
fantastik canavarlar nelerdir nerede bulunurlar, rowlingin büyü evreninde hogwarts cadılık ve büyücülük okulunda ders kitabı olarak da kullanılan, her büyücü evinin olmazsa olmaz demirbaşlarından nadide bir kitap, yazarı ise ünlü büyüzoolog newt scamander. kitapta adı gereği, fantastik canavarlar hakkında bilgiler bulunuyor ancak rowlingin muggle vatandaşlar da yararlansın diye piyasaya sürdüğü ciltte harry, hermione ve ron'un karalamalarına da rastlamak mümkün.

film serisine gelirsek; şimdilik ilki fantastik canavarlar nelerdir nerede bulunurlar başlığıyla 2016'da çıktı ikincisi ise fantastik canavarlar grindelwaldın suçları olarak geçtiğimiz kasım ayında vizyona girdi. doğrusu ilk film kötü olmasa da bana istediğimi verememişti, belki de çıtam yüksekti, bilemeyeceğim. ne yazık ki vizyona gireli neredeyse 1 ay olmasına rağmen 2. filme henüz gidemedim ama nihayet orijinal diliyle sunan bir sinema buldum, ne yazık ki evime epey ters kalsa da ilk fırsatta izleyeceğim. izledikten sonra biraz daha detaylı bir entry girmek umuduyla^^

edit: 2. filmi de izledim ama hakkında pek de konuşmak istemiyorum, umarım serinin geri kalanı aradığım şeyi vermeyi başarır.