ghost in the shell stand alone complex

ryukon
yıllarca böyle bir seri var. 10 numara seri açın izleyin pişman olmazsınız, dedim hatta dedik ama kimseyi ikna edemedik. Derken 2017 yılında hollywood yapımı filmi çıktı. Herkes ghost in the shell hayranı oldu ama çoğu kişi animesini yine de izlemedi. Şunu belirtmek isterim ki hollywood yapımı olan film b*k gibi, izlemenizi kesinlikle tavsiye etmem. uzak durun. Ancak animesi harikadır. şiddetle tavsiye eder, mutlaka izleyin derim.

serinin mangaMasamune Shirow tarafından çizilmiş olup 1989 - 1996 yılları arasında yayınlanmıştır. Serinin ilk kez 1995 yılında ghost in the shell isminde anime filmi yayınlanmıştır. seri daha sonra anime olarak 2002 ve 2005 yılları arasında, 26'şar bölümlük 2 sezon halinde yayınlanmıştır. Ayrıca serinin birçok filmi de mevcuttur. 2004 yılında yayınlanan ve ghost in the shell 2 innocence filmi, cannes film festivalinde altın palmiye ödülüne aday olan ilk anime filmi olmuştur

konusu: sene 2030'dur. 4. dünya savaşı sonra ermiş. bilim ve teknoloji bir hayli ilerlemiş, internet ağı gündelik hayatın her aşamasında aktif halde kullanılır bir hale gelmiştir. insanlar tarafından, yapay uzuvlar ve organlar kullanılmaya başlanmıştır. hatta bazı insanlar vücudunun tamamını cyborg haline getirtmiştir. Bilim ve teknolojin bu derece ilerlediği bir çağda suçlular ve suçlarda bu duruma göre değişiklik göstermeye başlamıştır. işte böyle bir dünyada suçla savaşması için makoto kusanagi liderliğinde, özel bir birim olarak sektör 9 kurulmuştur. Seri, sektör 9 ekibinin suça ve suçlulara karşı giriştikleri birbirinden zorlu mücadeleleri anlatmaktadır.

izleme sırası:

-ghost in the shell stand alone complex
-ghost in the shell stand alone complex 2 gig


otakuturk.net/foto

tanıtım videosuopening 1


rutsama
anime gelecekte ve daha çok makinelerin ve robotların hüküm sürdüğü bir dünyada geçer. 1995 yapımı ilk filmden sonra çok tutmuş, sonradan bir çok filmi ve 26 bölümden oluşan iki seri çekilmiştir. gelecek üzerine öne sürdüğü düşünceleri diğer yapımlara da ilham vermiş ve matrix gibi gişe rekorları kıran bir üçlemeye kaynaklık etmiştir.

film ve seri listesini sırasıyla atayım, izleyecekler için yardımcı olur.

ghost in the shell - the movie (1995) - movie
ghost in the shell: stand alone complex ( ilk 26 bölüm ) - tv serisi
ghost in the shell 2: ınnocence ( 2004 ) - movie
ghost in the shell: stand alone complex 2nd gıg ( ikinci 26 bölüm ) - tv serisi
ghost in the shell: stand alone complex - the laughing man ( 2005 ) - movie
ghost in the shell: stand alone complex 2nd gıg - ındividual eleven ( 2006 ) - movie
ghost in the shell: stand alone complex - solid state society ( 2006 ) - tv special
ghost in the shell 2.0 ( 2008 ) - movie