jojo's bizarre adventure

boyblue
vampirleri konu alan manga serisi, bir emanet sandıktan çıkan maske ile vampire dönüşen bir suçluyu ve bunun peşindeki jojo'nun hikayesi anlatılıyor.
johanliebert
josefaaa jostaaaa hikayedeki isimleri söylemek çok hoşuma gidiyor. bayağı güzel bir animeydi tek başrolde kalmayıp adamın 3 4 neslinin sonrasını bile konu alması ilgi çekici olmuş
greenmustang
çizimlerinin hokuto no ken'e benzerliğiyle beni benden alan, aşırı şaşırma efektleriyle beni candan usandıran, comboların basit görüntülenmesiyle beni kan kusturan, lisa lisa adlı bağğğyan karakteriyle beni ihya eden araki hirohiko serisi. izleme sırası genelde yanlış anlaşılıyor bu serinin. ilk çıkan 1993 ve 2000 yapımı serisi ova, o nedenle asıl seri 2012 yapımında anlatılıyor.

seri zengin mi zengin, kârûn'un dayı oğullarından joaster ailesinin kötülüğe karşı gelen nesiller boyu savaşı anlatılıyor. isim ve soyismi jo olan kişiler ailenin özel çocukları olup 'dalga' diye bahsedilen hakiyi, aurayı efendime söyleyim ki benzeri özel gücü kullanabiliyor. bu kişiler daima jojo olarak anılır. ilk jojo jonathan joester adlı mülayim yiğidimiz idi. seri ailenin ilk jojo'sundan itibaren günümüze kadar gelmektedir. ailenin soyağacı çıkartılıyor karşımıza, şu an için manga jojolion partta. ilk izlediğiniz zaman jojo'ya ''yöhhh kenshiro reyiz ya bu, yoksa hokuto no ken mi açtım? ebesinin nalları ali sami'' diyebilirsiniz. itiraf edin dersiniz, yalanın lüzumu yok. seinen/shounen karışımlarını saçma bulsam da bu anime gerçekten çok iyi. söylenebilecek kelime kaliteli olurdu bu seri için. izlemenizi tavsiye ederim.

şimdi bu seriden bahsedip de favori jojo'dan bahsetmemek olmaz. joseph joester favori adamım, japon düşmanlığı içinde olup soysuzlaşsa da en çok onu severim.