karneval

suzuki san
güzel animedir lakin mangasını okumayacaksanız izlemeyin derim. yarım kalmış bir sonla bitirdiklerinde "şimdi mangayı mı okuyacağım?" diyorsunuz. izlerken shoujo ya benzese de aslında josei dir. ikinci sezonu umarım gelir dediğim animelerden zira mangayı okumadım.

konusuna gelirsek nai adındaki bir çocuğumuzu gareki adında bir hırsız soymak amaçlı girdiği bir evden kurtarır. esir nai kurtulduktan sonra anılarındaki tek kişi olan karoku yu aramaya girişir. bu esnada circus adındaki devlet örgütü ile karşılaşırlar. olaylar nai nin etrafında böylece gelişir.

rengarenk, cıvıl cıvıl bir animedir. bu tip görüntüleri çok sevdiğim için izlerken oldukça içim açıldı diyebilirim.

anime boyunca esas bir olay vardır ve çözülmesini beklersiniz. her defasında bir sonraki bölüme atarlar çözümü ama 13. bölümde bile bir çözüm yoktur. anime bu yüzden yarımdır. benim gözümde bu yapılan mangadan takip edin çakallığıdır. böyle yaptıklarında sevmiyorum. seyirciye bir saygısızlık olarak görüyorum.

ha bu arada mangayı okuyacaksanız izleyin diyip durdum ama takipçiler isyanda. manga uzun bir süredir çıkmıyor. bilginize.
lamirox
13 bölümlük kısa bir seri, güzel bir anime eğer animesini izlemeyi çok çok istiyorsanız önce mangaya bakın daha kapsamlı :) türü macera, fantastik, shoujo ve aksiyon olarak gözüküyor.
onigirichan
çizimleri güzel ve akıcıdır ama genel olarak pek birşey beklemeyin seriden. 3-5 tane yakışıklı-güzel karakter var zaten kısa bir seri ama beğendim :3
ashthemagnificent
nedenini bilmeden sevdiğim bir diğer anime. kısa anime arama dönemimde izlediğim hiçbir yere bağlanmadığı için üzse de yolculuğu sevdiğim için memnun eden yapım. karakterler sevimli, çizimler hoş, izlemesi keyifli... ah bir de kurgu tamam olsa... mangaları çok nadir okurum o derece hayran kalmadım ama şans tanıyın çünkü neden olmasın