one thousand and one nights

haruhi
hemen hemen herkes şehrazad'ın hikayesini ve onun arap gecelerindeki muhteşem masallarını bilir. binbir gece boyunca anlattığı masallar kaçık sultanı eğlendirmekle kalmayıp nihayetinde şehrazad'ın hayatını da kurtarmıştır. bu versiyonda ise şehrazadımız kız kardeşini kaçık sultanın elinden kurtarmak için kadın kılığına giren bir erkek. hayatı söz konusu olduğunda, acaba ne tür garip ve saçma hikayeler anlatacak?

esasen bir manhwa olan ama çizimleri ve konusu ile beni kendine bağlayan bir seriydi (manhwaların çizimleri bana itici gelir çoğunluk ama bu bi harikaydı :d)

yaoi olmasına rağmen kendini fazla belli etmeyen bir yaoiydi birkaç olay -ki oldukça küçük şeyler- dışında bir şey yoktu
sırf sahra'nın anlattığı hikayeler için bile okunabilecek bir manhwa o kadar ders verici ki önyargıda bulunmadan herkesin okuması lazım
rasenya
şimdiii bin bir gece masallarını çok severim ciltli kalın bir basımı babamın başucunda durur, haftanın en az bir günü de bir bölümünü okur biz de dinleriz üzerine yorum yapar varsa öğrendiğimiz yeni hikayeler, kıssalar,fıkralar anlatır bunlar üzerine muhabbet ederiz.bu gecelerde genelde mevlananın mesnevisi de bize eşlik eder.

haruhi san da koreliler pek sevdiğim bu kültürü shounen ai/yaoi yapmışlar diyor.her ne kadar manhwaları pek sevmesem de bakmamak kendime yaptığım bir ayıp olacak.
asudee
gerçekten çok değerli bir eser (ki manhwanın ne olduğunu bu sayede öğrendim hala söylemesi tuhaf geliyor :d) ayrıca karakterlerin isimleri (sahra, yusuf, ali, dünya... ) ilginizi çekebilir. ilginizi çekecek olanlar sadece isimler değil sahra'nın anlattığı hikayeler de fazlaca anlamlı. şöyle söyleyeyim müslümanlığa değiniliyor incilden söz söyleniyor, cleopatra'dan tutun kendini canlı bomba olmaya zorlayan bir çocuktan haçlılara kadar uzanıyor. sevgi üzerine oturtulmuş güzel bir çalışma siz de okuyun başka ne denir ki :d (düşünün final haftam ve ben oturmuş bunları yazıyorum)