oyun fiyatlarının cep yakması

ryukon
döviz fiyatlarının uçmasıyla birlikte her şeyin fiyatlarında yükseliş olduğu gibi oyun fiyatlarında da bir hayli yükseliş var. piyasaya sürülmesinin üzerinden 5-6 yıl hatta daha fazla geçen birçok oyunun fiyatları bile maalesef 100tl bandında bulunuyor. bu oyunların fiyatları indirim döneminde bile 60-70 liradan aşağı düşmüyor.

yeni çıkan oyunlara gelecek olursak, death stranding: 399tl, red dead redemption 2: 449tl, borderlands 3: 599tl gibi fiyatlardan satılıyor. hal böyle olunca fiyatlar cep yakıyor ve bazı oyunları oynamak, birçok oyuncu için sadece hayal olarak kalıyor.

avrupada ya da amerikada yaşayan bir oyuncu, yeni çıkan bu oyunların herhangi birine, 50-60 birim paraya sahip olurken bizler, 400-500 birim paraya ancak sahip olabiliyoruz ve tüm bunlar akla şu soruyor getiriyor "coğrafya kader midir?"
ryukon
benim yaklaşık 1 yıl önce dile getirdiğim ve herkesin canını yakın bu durum hakkında enis kirazoğlu'da konuşmuş. Ancak aradan geçen 1 yılda çok şey değişti. mesela 1 yıl önce, "oyun fiyatları cep yakıyor" derken şimdilerde "oyun alamıyoruz" durumuna geldik. durum gerçekten üzücü ve iç karartıcı... neyse...

enis kirazoğlu'nun videosu: