confessions

pikachuzan

rookie - Yazar

  1. toplam giri 15
  2. takipçi 0
  3. puan 158

code geass

pikachuzan
insanların çizimlerine veya mechasına takıldığını gördüğüm, görünce de üzüldüğüm seri. oysaki en kalitelisinden bir cevher. serinin adındaki R kısmıyla bile insanlar teori üretebiliyor. über zeki bir karakterin çata pata ona geçirmesinden fazlası bu seri. benim için bir numaradır, ne zaman açsam izlesem baymaz. luluş'un yeri de apayrıdır.

monogatari serisi

pikachuzan
her sezonunu bayılarak izlediğim, fazlasıyla "değişik" ve büyüleyici seri. benim için özellikle karakterleri, çizimleri ve mekan tasvirleri çok etkileyici. ryu'ya katılmakla beraber yine de "ben illa kronolojik sıra ile izleyeceğim!" diyen çok çalışkan arkadaşlarımız için ilgili görseli aşağıya bırakıyorum, gördükten sonra birçoğu vazgeçiyor zaten.


otakuturk.net/foto
görsel kaynağı: https://vignette.wikia.nocookie.net/bakemonogatari1645/images/1/11/Monogatari_Series_Chronology_2019_version_%28Anime_Only%29.png/revision/latest?cb=20190715121855

manga çeviri ekiplerinin anime çeviri ekiplerine göre daha organize çalışması

pikachuzan
Manga çeviri ekiplerinde durum, genel olarak daha iyi gibi olsa da şahsi deneyimim olarak orada da bireysel çevirmenlere karşı olumsuzluklar görüyorum. 4 yıldır çevrilmeyen mangayı çevirmeye başladığınızda bir fansub gelip "Ya biz bunu çevircektik, ekip kurduk. Salar mısın kardeşim?" gibi sözde "samimi" bir dille bireysel çevirmenleri çemberin dışına itmeye çalışıyorlar. İstediğiniz kadar günler öncesinden bir bildiri yayınlayın, koca fansub'ta kimse ilgili manga sitelerinde yayınlanan yazılara bakmaz ve heba olursunuz. Eğer seriyi size gelen fansub'a bırakırsanız (çok normal, kan emici gibiler canınızı sıkıyorlar) da iki hafta sonra çeviriyi bıraktıklarını görebilirsiniz. Kendi içlerinde organize olabilirler ama dışarıyla o kadar iyi olamıyorlar bence. Sadece gerektiğinde birbirleriyle iletişim kuruyorlar. Tabii ben böyle birkaç kanser fansub'a da denk geldim diye genel kitle böyle değil. İyi, sağlam fansub'lar da var.

Anime çevirilerinde de isteyen istediğine el atabilir ama açıkta kalan serileri ele alacak fansub'lar da olmalı. Bu tip fansubların son dönemde git gide sayılarının arttığı gözüme takıldı.

drifters

pikachuzan
özellikle aksiyon ve vahşet seven kişilere şiddetle tavsiye ettiğim, çizimleriyle de beni benden alan 12 bölümlük anime. zamanında ikinci sezon çıkacağı söylenmişti ama sanırım yalan oldu, ayrıca 13. ve 14. bölümleri ova şeklinde yayınlanmıştır.


otakuturk.net/foto

black clover

pikachuzan
elli küsür bölümdür güncel takip ettiğim, bana zamanın nasıl uçarak ilerlediğini hatırlatan anime. Çizimleri benim gözümde berbat olsa da "hangi uzun soluklu seri çok iyi çizimlere sahipti?" diyerek görmezden gelmeye çalışıyorum. izlemesi eğlenceli bir seri, vakti olan izleyebilir.

god eater

pikachuzan
God Eater 13 bölümden oluşan bir video oyunu uyarlaması. İlk oyunu animenin kökeni olan God Eater Resurrection, 2010 yılında piyasaya sürüldü. Seri 2013 yılında God Eater 2: Rage Burst ile beklentileri hem bir video oyunu olarak hem de finansal kaynak olarak aştı. 8 Şubat 2019'da PS4 ve PC platformlarında daha büyük bütçesiyle God Eater 3 piyasada yerini aldı. Bende ilk oyunun yarattığı etkiyi hiçbiri yaratamamış olsa da son iki oyunu da zevkliydi.

Anime hikayesi, animasyonu, çizim tarzı, aksiyon sahneleriyle bütünleşen GHOST ORACLE DRiVE'ın muhteşem parçalarıyla insanı çıldırtıyor zaten. Keşke bitmeseydi, keşke yeni sezon gelse... Gelmez çünkü senaryonun buraya kadar ilerletildiği bariz belli. Devam oyunları farklı hikayelerle ilerliyor zaten. Bana üç oyunu da sattılar bu anime aracılığıyla :) Şu karakterlerle vedalaşmak o kadar zor oluyor ki... Dram dozu da çok iyidir ha, alttan veriyor damarı diyeyim. İzleyin.

En sevdiğim parçalarından birini de şöyle bırakayım: