steam

boyblue
2003 yılında valve tarafından sunulan, istemci güncellemesi sırasında depolama kullanımını zirveye vurduran, kampanyalarından ucuza/bedavaya oyun düşürmenin çok iyi bir his olduğu oyun platformu. oyunların dijital kopya olarak dağıtıldığı yeni bir çağın kapılarını aralamıştır.
pikachuzan
video oyunları için vazgeçilmez, ancak indirim konusunda sürekli aynı oyunları aynı düzeyde indirmesinden şikayetçi olduğum platform.
onizukasensei
hayatıma orjinal oyun kavramını sokan güzide oyun platformu.steam olmasaydı oyunculuk şimdi nerelerde olurdu acaba merak ediyorum özellikle ülkemiz açısından. fiyatlar konusunda yerelleştirme çalışmaları sayesinde çoğu zaman uygun fiyata oyun aldık. gerçi şu anda hemen hemen her yerde oyun fiyatları tavan yapmış durumda malum döviz kuru.
vestamit
çok sevdiğimiz, indirim zamanlarını daha da sevdiğimiz online oyun satın alma platformudur. yakalarsanız oyun setlerini şaka gibi fiyatlarla alabilirsiniz. steam. deki arkadaşlarınız hangi oyunu ne kadar süre oynadığını falan da görebiliyorsunuz.
ek olarak 3 bioshock oyununu set halinde 15 tl.ye aldığım platformdur. bu yüzdendir sevgim.
kittencat
1 milyona 1 oyun satacağımıza, 1 dolara 1 milyon oyun satalım diyen firma. gaben pek de güzel göbek büyütmüştür başında. böyle para aktıkça valve'dan pek oyun gelmez gibi.
azogsama
oyun oynamaktan ziyade insanları zengin ettiği de görülür. cs go oyununda düşürdüğüm 750tl'lik bıçak ile 1 yıl boyunca istediğim bütün oyunları almıştım :) ne güzel günlerdi
saprofit89
çevirim içi oyun almamıza yarayan bir platform, oyunu hesabınız ile bir kere alıyorsunuz ve aynı hesap ile bir başka bilgisayarda aynı oyunu indirebiliyorsunuz, yalnız burada iki sıkıntı doğuyor, birincisi sınırsız bir internete sahip olmanı gerekir sonuç olarak oyunu satın aldınız ama oyunu indirebilmek için internete ihtiyaç duyuyorsunuz, şu haliyle gta v gibi bir oyunu steamden almak muazzam zaman ve internet kotası yer; ikinci olay da oyunu steam hesabınız ile açıyorsunuz, yani hesap ile satın alıp indirdiğiniz oyunu çalıştırmak için de yine steam hesabına ihtiyaç duyuyorsunuz burada da şu sorun ortaya çıkıyor, atıyorum iki arkadaş ortaklaşa bir steam hesabı ile oyun aldılar diyelim iki arkadaş da kendi bilgisayarlarına oyunu yükleyebilirler yalnız aynı anda oyuna giremezler. güzel tarafı demin de belirttiğim gibi oyunu bir defa satın alıyorsun ve istediğin bilgisayara indirip oynayabiliyorsun... ^_^
ekoku
eskiden mükemmel olan ama sonradan gittikçe g2a, kinguin gibi sitelerin ortaya çıkması ile indirim değeri yavaş yavaş düşen ama performansı hala düşmeyen platform.