minecraft

ryukon
dünya düz mü, yuvarlak mı yoksa geoit mi? tartışmalarına son noktayı koyan ve "dünya küptür" diyerek, insanlarda dahil olmak üzere her şeyin küp olduğu ve bu küplerle oyuncuların ne isterlerse onu yaptıkları bir dünyada geçen, 21. yy. gençliğinin ve bir dönem youtuberların onlarca saat oynadığı oyundur.


otakuturk.net/foto
pikachuzan
benim için tartışmasız 2000'lerin başından bu zamana kadar çıkmış en başarılı oyunlardan biri. baş yapıt dediğim oyunların arasına rahatça girer, sadece "çocuk oyunu" olduğunu düşünen şahısların da piyasadan yok olması ve gözler önünden uzaklaşmasıyla (hala çok yüksek bir oyuncu sayısına sahip tabii ki ama artık sağda solda saçma minecraft videolarına denk gelmiyoruz. belki de öylesi daha iyiydi, şimdiki "normal" videolar ayrı bir tartışma konusu) daha bir zevkli oldu.
ulqui cifer
en sevilen oyunlardan birisi :) oyunun değişik modları da vardır. mesela bleach yada dbz modu gibi. oyunun özelliği her şeyin kare olmasıdır ve oyun yaklaşık 15 milyon satmıştır. oyuna bakıp saçma ve grafikler kötü diyen insanlar genellikle oyuna iyice sarıp oyunun manyağı olmuşlardır.

edit: oyunun büyüklüğü ne kadar iyi olduğunu göstermez. mesela 30gblık oyunda 15-20 farkl harita vardır. minecraft 100 mbyi geçmez ama trilyonlarca dünya var içinde. :) !!trilyonlarca!!
ginjin
hep kendime süper bi ev yapmak istedim ama hep içimde kaldı. ne zaman başlasam ev yapımına inşaati hep yarıda kestim nedense. hep bi sorun çıktı.
not : ne kadar hep kelimesini kullanmışım öyle :o
chibiotaku
doğruyu söylemem gerekirse hiç ilgimi çekmeyen oyun

(bkz:sims varken)

ama geçen youtube ana sayfama bir video gelmişti (nerden geldiyse) bende açtım baktım

herif minecraft'ta sebastian'ı ciel'i ve phantomhive malikanesini yapmıştı

dedim iyi ki oynamıyorum (bende ne gezer o yaratıcılık)
boyblue
sanıldığının aksine oyuncunun eşini öldürerek puan aldığı bir oyun değildir.
aslında orijinal minecraft'ta evlenmek gibi bir şey de yoktur.

kan veya kanı andıran görsel unsurlar içermez. hayal gücüne ve problem çözme becerisine pozitif katkısı üzerinde çoğu kişi mutabıktır.