tokyo ghoul

ryukon
son yıllarda ülkemizde bir hayli popüler olan, şiddet dozu yüksek ve bolca kan içeren serilerden birisidir. adına fan sayfaları açılmış, sırf bu seriyi çevirmek için fansub açan izleyiciler olmuştur.

serinin mangasui ishida tarafından çizilmiş olup 2011 - 2018 yılları arasında toplam 30 cilt olarak, animesi ise 2014 - 2018 yılları arasında 4 sezon ve ovalarla birlikte 50+ bölüm olarak yayınlanmıştır.

konusu: milyonlarca insana ev sahipliği yapan tokyo şehrinde insanlar geceleri dışarı korkarak çıkmaktadırlar. Çünkü ghoul adı verilen ve insan etiyle beslenen yaratıklar, insanlara saldırmakta ve onları yemektedir.

kaneki ken, tokyo'da yaşayan ve kitap okumayı çok seven bir üniversite öğrencisidir. Anteiku isimli bir kafede kahvesini içerken bir yandan da kitabını okumaktadır. Bir takım sıradan gibi gözüken olaylar sonucu, aynı kafede kendisi gibi kitapları seven rize kamishiro ile tanışır ve kısa sürede yakınlaşırlar. Ancak kaneki'nin bilmediği bir şey vardır. Tanıştığı bu kadın, kaneki'nin sıradan hayatını tamamen değiştirecektir.

izleme sırası:

-tokyo ghoul
-tokyo ghoul 2
-tokyo ghoul re
-tokyo ghoul re 2


otakuturk.net/foto

tanıtım videosuopening 1

saprofit89
Spoiler yiyerek başladığım, izledikten sonra da "yapacağınız işi " dediğim ilk çerezlik serilerden biri. Serinin aşırı abartıldığını düşünüyorum, tavsiyem eğer animeye yeni başlatacağınız bir arkadaşınız varsa bu seriyi kendi keşfetsin ilk izlenecek serilerden biri olmadığı kanaatindeyim...
pikachuzan
ilk sezonu hariç, özellikle "re" kısmına ait iki sezonuyla daha da rezalet bi' hal alan seri. izlemeyin, izlettirmeyin derim. tam bir vakit kaybı.