ana karakterlerin bağırarak power up alması

ryukon
yazarın ve/veya çizerin, kötü karakteri çok güçlü yapması sonucunda, ana karakterin kötü karakter karşısında g*t gibi kalması ve savaşın son anlarında ana karakterin yapabileceği hiçbir şey yokken, "galiba sonunda bir kötü karakter savaş kazandı" dediğimiz an, ana karakterin var gücüyle bağırması ve power up alması olayıdır. bu durum kendimize, "bu savaş böyle bitmemeliydi" dememize ve "bağırınca ne oluyor?", "sadece bağırarak nasıl güçleniyorsun?" gibi sorular sormamıza neden olur.
haruhi
bağırmak yerine 'böğürmek' desek belki... düşündüm
izlediğim çoğu seri romantik-komedi tarzında olduğu için böyle bi olayla karşılaşmadım, lakin bu başlığı görünce aklıma ilk Bleach animesinin gelmesi de umarım ki tesadüf değildir xd
dwaila
asta buna örnek sayılabilir mi bilmiyorum, çünkü çocuk her zaman bağırıyor. o zaman da illa denk geliyordur power-up'ına.

çoğu shounen ana karakterinin böyle olması üzücüdür. düşmanımın başına bile gelsin istemem bağırarak power-up alan karakter. evlerden ırak.
moonie
shounen animelerde çokça rastladığımız şahsen benim sevmediğim bir level atlama tekniğidir. ciddi bir şekilde yapılması ne kadar eskimiş olsa da mizah şeklinde ya da göndermelerde dolu animelerde kullanılınca hoş olabiliyor.