black clover

angela sama

otakuturk.net/foto

2015'te yayınlanmaya başlamış ve 2017 yılında da animeye uyarlanmış olan manga serisidir, mangakası yuki tabata'dır.
konusu; asta ve yuno aynı gün yetimhaneye bırakılmıştır ve çocukluklarından itibaren hem iyi dost hem de rakiptirler...
ikisinin ortak hedefi ise "büyücü kral" olmaktır, bu amaçla iki arkadaş büyü şövalyeleri birliğine katılırlar...
anime ikilinin birliğe katıldıktan sonra aynı hedefe farklı güçlerle gidişini ve olaya elflerin de dahil olmasıyla yaşanan olayları anlatır...
büyü, aksiyon, fantastik, komedi türlerini barındıran anime 100 bölümü geçerek, iyi seriler arasındaki yerini alacaktır...
undertakersss
zamanında bu seri izlenir az bölüm biriksin diye başlamadığım ve şimdi bölüm sayısı yüzünden başlamaya korkuyorum. ne vardı sezon sezon bölünseydi de uzun seri fobimi tetiklemeseydi :'(
lenalee
bu seriyi çok beğeniyorum. Özellikle baş karakterler olan yuno ve astanın arkadaşlıklarının bozulmaması ve birbirilerine destek olmaları diğer shounen animelerinden farklı bir yön oluşturuyor. (:
l0st
tamamen bitene kadar başlanmaması gereken seri. manganın güncelleri 16 sayfa civarında ve yakında her diyalog için yeni bir bölüm bekleyeceğiz gibi.
ryukon
güncel bölümleri salı günü yayınlanmakta olan, ilk bölümden bu yana güncel takip ettiğim ve tv serisinden önce çıkan ova bölümünü saymazsak, bugün itibariyle 100 bölüme ulaşan seridir.
pikachuzan
elli küsür bölümdür güncel takip ettiğim, bana zamanın nasıl uçarak ilerlediğini hatırlatan anime. Çizimleri benim gözümde berbat olsa da "hangi uzun soluklu seri çok iyi çizimlere sahipti?" diyerek görmezden gelmeye çalışıyorum. izlemesi eğlenceli bir seri, vakti olan izleyebilir.
dwaila
asta'nın bağırışları yüzünden "bölümleri acaba sesi kapatıp mı izlesem?" dedirten anime. çok dayanamadan bırakmama neden olmuştur. oysaki konsepti de hoştu. yazık oldu benim için.