recipe no oujisama

rasenya
junkodan güzel bir yaoi.yalnızca 8 bölüm olması beni üzmüştür keşke en azından bir 5-6 bölüm daha devam etseydi.

sakai kei aşçılık bölümü 2 sınıf öğrencisidir ve büyükbabası gibi yaptığı yemeklerle insanların kalbine dokunmak istediğinden kendi restoranını açmayı hedeflemektedir. yalnız yaşadığı yer okuluna çok uzak olduğu için bir arkadaşının aracılığıyla yeni bir eve taşınır ve 3 tanecik yakışıklı mı yakışıklı tatlı mı tatlı ev arkadaşı kazanır.

tsubasa ile yasu hakkında daha çok şey okumak isterdim ama haklarında pek bir şey göremedik maalesef.
shouhei de pek sevimlidir. gecenin bir vakti hem sarhoşluğun hem de uyku mahmurluğunun verdiği etkiyle kei kunun odasına dalması pek eğlencelidir.

ayrıca çok hoşuma giden sahnelerden biri bu mangada yer alır.4lü blind date(ne desem bilemedim buna şimdi) sonrasında kei kunun beraber olduğu kızın sevgilisi yakuza kılıklı bir adam çıkar tabii "sen misin benim yavukluma yan gözle bakan" diyerek kei kuna sataşır kei nin kolunu sıktığı sırada da shou kun "bu çocuk elleriyle para kazanıyor onun yerine bana vur" diye kahramanlık yapar, keş altta kalır mı "bu çocuk da yüzüyle kazanıyor asıl bana vur" diye atılır, bana vur, hayır bana tartışmasına dayanamayan adamsa bu iki genci birbirleriyle başbaşa bırakır... o gece eve geldiklerinde de ayrı komik sahneler gerçekleşir,.onu da yazmayayım şimdi
küçüklüklerinde shou bayılmak üzerekyen ona bakanların kei ve dedesi olması bana biraz zorlama gibi gelse de çok mühim değildir.


not: aslında daha çok şey yazacaktım ama toparlayamayınca burda bırakayım dedim
suzuki san
junko çok sevmesem de bu eserini beğenmişimdir. genelde junko da çizimleri çok beğenmiyorum. kimi hikayelerini de sevmem ağır smut oldukları için.

bu eserde kei nin çilesi görülmeye değerdir zira düştüğü durum gerçekten komik. çoğu insan o görüntüden sonra topuklayıp kaçacakken idealleri için sabreder. sabrederken başına da gelmeyen kalmaz bu sebeple bol bol güldürür. yanlış hatırlamıyorsam bir çift daha vardı ama olayları ne idi hatırlamıyorum. okuyalı epey uzun süre geçti.

baymayan, komedisi için okunmaya değer diye düşündüğüm yaoi mangalardan.