seme

rasenya
yaoilerde ukenin aksine dominant olan ve çoğunlukla ilşkinin yürümesini sağlayan karizmatik karakterdir.

ayrıca ikilinin ismi yazılırken önce semeninki sonra ukeninki yazılır(japonyada önce erkeğin sonra kadının isminin yazılması gibi). örneğin; masamune x ritsu, akihiko x misaki
suzuki san
ankara ve civarında "salak" manasında kullanılır. diğer yörelere dair bir bilgim yok.

yaoi lere gelirsek... çoğunlukla* * nosebleed den başlayıp, oh my god ile devam edip daha sonrasında kakkoi, kawaii diyip drip, drool moduna bağlatan tipler mevcuttur. yeni nesil yaoi mangalarda seme ler artık çok çok çok yakışıklı ve karizmatikler. bir kadın için mükemmel erkeğin vücut bulmuş halidir. daha iyisi rüya falan olur ancak.

ayrıca artık bunların dominant olmaları takip edenleri cezbetmiyor. artık bunların pısırık olanları makbul. uke ler dominant olmaya başladı son zamanlarda.

yine de akihiko ve masamune klasik seme lerden olsalarda gözümde her daim bir numaranın ortak ikilisi olacaklar. ayrıca ten count tan kurose senin de gönlümde ayrı bir yerin var asdfgh. daha fazla "ayrıca" yazmak istemeden mesajı yolluyorum.
ashthemagnificent
hiçbir zaman tutturamadığım kişi

bir shipten bahsederken bu seme diyorum, bütün dünya bana *capslock açık bir şekilde* hayır o uke taam mııııı diyor

hayır yani ben bunun boyla da alakalı olduğunu düşünmüyorum, bana ne canım isteyen istediğini şey etsin ama sonuçta dönüşümlü de olblr dimi, lütfen ashleri üzmeyin