shouko kirishima

ryukon
baka to test to shoukanjuu serisi karakterlerinden birisidir. okulun en iyiler sınıfında (a sınıfı) okur ve okulda notları en yüksek olan öğrencidir. okulun en kötü sınıfı olan e sınıfında okuyan yuuji'nin kız arkadaşıdır ve çocukluktan beri en büyük hayali yuuji ile evlenmektir. diğer kızların yuuji'ye yaklaşmasına ya da yuuji'nin herhangi bir kıza bakmasına izin vermez.


boyblue
baka to test to shoukanjuu animesinde 2-a sınıfında bulunan üst düzey zeki ama yuuji sakamoto'ya olan aşkı nedeniyle bir o kadar deli bir karakterdir.

gördüğüm en efsane yanderedir. neden? yandere = psikopat klişesini yıktığından dolayı. yandereler düz psikopatlar değillerdir, yandereler aşık psikopatlardır*
shouko, yuuji'yi bir başka kıza bakarken yakaladığı zaman gözlerini oyar ama aynı gözleri kendisi sargılar da. kızın yuuji'ye olan aşkını ekranın bu tarafından hissedebilmek mümkün. yandere dediğin böyle olur.

bu arada kendisi okulunda deha seviyesinde başarılı olsa da teknoloji ile arası hiç iyi değildir, dokunduğu her elektronik aleti bozacak seviyede hem de. bu yönü de ayrı bir tatlı.