sosyal medya

kittencat
İnsanların kendilerini farklı şekillerde göstermeye çalıştığı, kendilerine küçük dünyalar kurup o sanallığın içinde yaşadıkları eğlence platformlarıdır. İnsanların ve büyük kitlelerin zevkleri ve keyifleri o platformların onlara dayattığı reklamlarca belirlenir fakat kullanan kişiler takip ettikleri sayfaları kendilerinin seçebildiği illüzyonu ile özgür olduklarını zannederler. Ancak sizin seçtiğiniz, sizin belirlediğiniz sayfalar da özünde medya tarafından size dayatılan sayfalardır.

Bakmayın böyle karamsar konuştuğuma, bunun farkındalığı ile kullanan insanlar sosyal medyadan daha efektif bir şekilde yararlanırlar. O yüzden bilinç ve farkındalık ile kullanıldığı sürece, biraz da kişinin iradesi varsa yararlı olabilecek yerlerdir.
saprofit89
bilgi kirliliğinin kol gezdiği, insanların bordo klavye ile dolaştığı; siyaset, futbol gibi alanlarda aşırı fanatizm sergilediği ve ara ara siteler arası moda olduğu yerlerdir.

teknoloji geliştikçe her şeyin akıllı olduğu ama kullanıcılarının aptallaşmasının sonucu kendilerini aptallaştıran ve köle haline gelmesini sağlamaktadır...