ted

boyblue
"ideas woth spreading" sloganı ile 1984'ten beridir var olmuş, kâr amacı gütmeyen tarafsız bir organizasyondur. misyonu düşünülmeye değer fikirleri yaymaktır. birçok uzman çok çeşitli ve ilginç konularda fikirlerini ted talks adı verilen 18 dakika ya da daha kısa sürelerden oluşan konuşmalarda bir komite ve konukların karşısında açıklamaya çalışır.

https://www.ted.com/
ekoku
bu tarz kuruluşların daha yaygın ve çeşitli olması gerek dünyamızda. bilim ve teknolojiyi geliştirmek için. teknoloji her zaman önemlidir.
ashthemagnificent
ikinci filmi de yapılmış mark wahlberg başrollü film. ted'i seslendiren family guy'daki adam, ilk filmdeki derin aşk ikinci filmde bence cast sıkıntısı nedeniyle yürümedi abi yeaa ya dönmüş. üf bilmiyorum kafa dağıtıyo sanırım çünkü benimki şu an acayip dağınık.
(bkz:thunder buddies for life)
mark'ın eskiden rapçi olduğunu biliyor muydunuz? bilin gülün falan eğlenceli, ben ev dönüşü otobüste izlediğim two guns filmiyle bu adamın filmlerini izliycem çünkü matt'e benziyo dedim, yavaş yavaş listeyi tamamlıyorum.

film hakkında konuşursak edepsiz bir komedi filmi ama başlamadan önce endişe ettiğim gibi ted irrite edici bir karakter değil. yani supernatural'deki konuşan ayı gibi boğup kenara atasınız gelmiyor ben gayet sempatik buldum.