undead unluck

ryukon
2023 sonbahar sezonu animelerinden birisi. anime daha yeni başladı. güzel bir seri olduğunu düşünüyorum. ilerleyen haftalarda ya da anime finalinden sonra burayı güncellerim.
kontalucard
2023 sonbahar sezonu içerisinde yayınlanan bir anime. JoJo animelerinin de çizeri olan David Productions tarafından yaratılan, aksiyon - komedi - doğaüstü janrasında olan ve süpergüçler --- veya bu animenin tabiri ile "doğal olayaları negate etmek" --- olan bir shonen animesi. Mangası efsanevi "Shōnen Jump" dergisinde yayınlanmakta olup 2020 yılında da bir ödül kazanmış. Animesi ise MyAnimeList sitesinde kullanıcılar tarafından verilen oylar ile (yaklaşık 16 bin oy ile) an itibariyle 10 üzerinden 7.97 puan alarak sitedeki ortalama 10 ila 20 bin anime arasında (tam sayısı bilinmez) 647. sıraya gelmiştir.

Animede Izumo Fuuko ile Andy baş karakterlerdir. Fuuko arkadaşımızın özelliği "unluck" iken Andy'nin özelliği ise "undead"'dir ve kesinlikle zombi olarak anılmasından hoşlanmaz. Bir de bu süpergüçlü arkadaşları kovalayan büyük bir organizasyon var. Amanın spoiler olmasın bu kadar giriş bilgisi yeterli.
Ayrıca animedeki animasyon ve çizim kalitesi de bence gayet iyi. Ben beğendim.