vip satın almak

saprofit89
daha çok oyunlarda karşımıza çıkan, ayrıcalıklı özellikler satın alma durumu. ulaşım araçlarında veya konser gibi yerlerde de özel alanların ayrıldığı bölümler de olabiliyor. tabii benim değinmek istediğim, premium, donator(bağışçı) gibi farklı isimlerle satılan ayrıcalıklı oyun hesaplarından bahsediyorum.
Genel olarak vip sisteminin yanlış algılandığını düşünürüm, p2w (ödeyenin kazandığı sistem) bir paranla rezil olma durumu söz konusu. çoğu kişi p2w sevmez, hatta satın alanlar bile sevmez çünkü bir başkası sizden daha fazla ödeme yapıyorsa kendinizi enayi yerine koyulmuş hissediyorsun, zira daha fazla para yatıran kişinin yanında vip değilmişsiniz gibi kalıyorsun. bence olması gereken ise şu, bir oyun oynuyorsun, herkesin zevk alabilmesi için herkesin aynı imkana sahip olması gerekir, vip olabilir ama bu, normal oyuncunun 1 ay çalışarak ulaşabileceği bir şeyin belki bir haftaya inmesi sağlanabilir ama normal ouncunun belki 1 yıl çalışarak anca elde edebileceği ya da asla ulaşamayacağı bir şeyin vip olana daha başlar başlamaz verilmesi olmamalı. misal seviye gelişim hızı arttırılabilir, diğer oyuncuların oyun içi para ile ulaşabilecekleri eşyaların ücretsiz sunulması olabilir veya indirimli alması sağlanabilir ama sadece vip satın alabileceği bir eşya olmamalı...

Neyse önceki açıklamalarım bir yana ben esasen bu başlığı niye açmak istediğime döneyim, önceki yazdıklarım genel şeyler ben en son yaptığım "v-donator" satın almamdan bahsetmek istiyorum, minecraft oynuyorum, bir sunucu buldum, çok beğendim, skyblock survival sistem, benim çok beğenmeme rağmen ilginç şekilde bir çok oyuncu oyunu bıraktı, şu an tek başıma oynuyorum, işin daha garip kısmı ben oyuncular oyunu bıraktıktan sonra aldım v-donator'u, yani burada amacım diğer oyunculara fark atmak değil ki zaten skyblock oynuyorum, yani uçan bir adadayım ve adada sadece ben yaşıyorum zaten, niye başka oyuncuları kafaya takayım ki? bana saçma gelen diğer oyuncular, oyuncu sayısı az diye sunucuyu terk ettiler. iyi de başka oyuncularla oynayacaksan niye skyblock sunucuya geldin ki? hani önceden oyundan tanıştığın veya yüz yüze tanıdığın bir arkadaşın ile ortak bir adada yaşayabilirsin, bu durumda da diğer oyuncular sizin için önemli olmaz, sizi sadece sizin adanızda yaşayanlar ilgilendirir. hafta sonu yine tek başıma oynarken, oyunu bırakan oyunculardan biri geri geldi ama amacı oynamak değil, niye bilmiyorum sunucudan memnun değil, hani kayda değer bir bahanesi de yok, market fiyatı kötü, donator sistemi abartılı falan gibi bir şikayeti de yok ama memnun değil, saygı duyarım beğenmemiş olabilir. benim anlamadığım nokta beğenmemişsin tamam, beğenmediğin sunucuya niye geri geliyorsun bu bir, oyuna devam eden oyuncuya, bana, niye hakaret ediyorsun, üstelik ben kimseyle tartışmadım sunucuda, bana da kişisel bir garezi yok. beğenmedin mi, en tabii hakkın sunucuyu terk edersin, yetmedi mi gidip forum sitelerinde reklam yaptığı konuyu bulup kötülersin ki başkaları da soğusun, ya bıraksın ya da hiç başlamasın diye, bunlar olması gereken tepkidir. yazık ya konuyu bu niyetle açmamıştım, neyse hakaret etmeden başlığı bitireyim.

not: merak eden varsa sunucu bağlantısını özelden paylaşabilirim.
undertakersss
Oyun içi hızlı gelişmeleri (yada direk p2w) satın almayı sevmiyorum. Param yok ondan sevmiyorum, ama param olsaydı da sevmezdim. Oyunu zaman geçirmek ve eğlenmek için oynuyoruz, ve bu tür bir yatırım yapan birinin gerisinde kalınca insan kendini kötü hissediyor. Bir çok oyuna bu sebepten ötürü elimi hiç sürmemişimdir. Ammmmaaa kozmetik çok güzel bir şey sdfghjkl Kozmetik satsın canımı yesin.
2