confessions

rassvet

rookie - birinci nesil otta

  1. toplam giri 43
  2. takipçi 0
  3. puan 279

hiraga gengai

rassvet
gintama'da teknik destek kısmını bu eleman sağlar.

--geçmişe doğru spoiler--
oğlu da kendisi gibi teknik konularda oldukça usta biriymiş, fakat joui savaşı sırasında kiheitai içinde savaşırken bakufu tarafından yakalanıp idam edilmiştir. oğlunun kellesini diğer isyancılarınkilerle birlikte gören baba gengai, bakufu'dan intikam almak ister fakat emeline ulaşamadan yorozuya tarafından durdurulur. bu olaydan sonra da kahramanlarımıza teknik konularda yardımcı olur (gintoki'nin motosikletini tamir etmek, savaşan robotlar yapmak gibi)


haa unutmadan, otose'nin yardımcısı olan robot tama'yı da o modifiye etmiştir, bakımını falan da yapar arada.

yagyuu kyubei

rassvet
eşcinseldir, otae'ye yanıktır, erkeklerle herhangi bir şekilde gerçekleşmiş en ufak temasta çılgına döner, kondou'nun rakibidir ama bazen ortak çalıştıkları görülmüştür(beam saber arc). ayrıca iyi bir kılıç ustasıdır.

ilk kez görüldüğü "yagyuu arc" çok çok eğlencelidir (:

gintama

rassvet
izlediğim dizi/film türü ne varsa, bana ciddi anlamda kahkaha attıran nadir yapımlardan biridir. ayrıca dikkatimi çeken bir başka noktası da, anime/manga dünyasında ana karakterinin en favori karakter olduğu nadir serilerdendir sanırım. yapılan üç karakter anketinde de üst üste birincilik gintokinin olmuş, bu durum aynı zamanda poll arc'a da yansımıştır. gerçi her bir karakteri ayrı olaydır; sougo kadar sadistini, hijikata kadar mayonez manyağını, kondou ve sacchan kadar sapığını görmedim daha.

her ne kadar komedi bölümleri çoğunlukta olsa da, ciddi hikaye arc'ları muhteşemdir.

filmleri ise anime filmlerine göre oldukça güzeldir. zaten ilk filminde benizakura arc tekrar gösterilmişti, ikincisi ise gerçekten harikaydı. izleyin, izletin!

sakata gintoki

rassvet
burnunu karıştıran, içip içip kusan bir karakter nasıl favorim olabilir? sorusunu defalarca aklıma getiren gintama karakteri. düşmanları yatıp kalkıp gerçek katana yerine kullandığı o bokutouya dua etsinler..

tahta kılıç yerine gerçek katana kullansaydı eğer, iddia ediyorum, ne bir oboro, ne jirochou, ne de jiraia dayanabilirdi karşısında.


aynı zamanda geçmişine merak saldığım karakterdir kendisi.

katsura, takasugi ve gintokinin çocukluğu birlikte geçmiştir ve senseilerine de büyük bir sevgi beslemişlerdir. sonradan ne oldu da takasugi ile araları birbirlerinden nefret edecek kadar açıldı, merak ediyorum doğrusu. ayrıca sakamoto ile tanışmaları da ayrı bir merak konusudur benim için.


sorachi sensei çoğunlukla komedi üzerine bölümler çıkarıyor ama hikayeyi geliştirmeye yönelik olan ciddi arc'ların en önemlileri(özellikle ikkoku keisei, sonrasında animasyona çevrilmemiş olan shinigami arc) gintokinin geçmişiyle bir şekilde bağlantılıydı. tendoshu tarafından gerçek düşman olarak gösterilmiş iki kişiden biridir kendisi (diğeri için (bkz: takasugi shinsuke)). onun dışında keyif adamıdır, tatlı sever, zaman zaman sadistliği de tutar, karizması da tavan yapar. kısacası, gintamanın hem ana karakteri, hem de en favori karakteridir.

katsura kotarou

rassvet
aslında pek görmesek de, kedi köpek gibi tüylü, yumuşak şeylere karşı bir zaafı vardır. hatta bir bölümde gintoki ile sadaharunun bilinçleri yer değiştirdiğinde, gintoki katsuranın gazabına uğramıştı, en çok güldüğüm gintama sahnelerinden biridir :)

opeth

rassvet
muhteşem şarkıları olan, muhteşem grup. hele solistinin(mikael åkerfeldt) sesi inanılmaz, adamın resmen melek gibi sesi var... derken birden brutal vocal falan yapmaya başlıyor, şaşırıyor insan tabii...

burden, bleak ve closure tavsiyemdir. dahası da var ama yazmaya üşeniyorum.

kofuku

rassvet
saftirik tavırları, neşeli ve sevimli karakteriyle noragami'deki en sevdiğim karakterlerden biri olmuştur kendisi. severek izliyoruz ^.^

ama nasıl bir gücü var ki bishamon'u korkutabildi, merak ettim doğrusu. mangası biraz daha biriksin bakalım, başlarım bi ara.

kurosaki ichigo

rassvet
power up almış, almamış kısımları beni pek de rahatsız etmeyen karakter. severim de keratayı, mangadaki binbir çeşit komik surat ifadeleri de ayrıca favorilerimdendir. yine de hem bleach mangasını, hem de ichigonun neden bu kadar potansiyele sahip olduğunu anlamama yarayan şu çok konuşulan, meşhur bleach analizini okumanızı tavsiye ederim. bleach başlığında bi yerlerde görmüştüm sanırım linkini.

ayrıca artık getsuga tenshoudan başka bi teknik de öğreneydi fena olmazdı bence

neden şanji

rassvet
hayatımın bir bölümünde, bir şekilde one piece izlemiş biriyim (marineford ve luffynin çocukluğuna dair şeyler hatırlıyordum) ama iyi ki bu kısımları hatırlamıyorum :) şanji ahahahagsvah

kahkaha attım resmen :) bu nedir yaa :) işte bu yüzden altyazılı izliyorum

shirohige

rassvet
babacanlığına hayran kaldığım adam. bir çağı kapatan kişi oldu.

marineford arc'ın anime ve manga farklılıklarında en çok dikkatimi çeken şey, bu adamla ilgilidir:

akainu yüzüne saldırdığında animede sadece bıyığının yarısı uçuyordu, mangada ise resmen yüzünün sol tarafı uçup gitmiş. o haliyle dövüşmüş! artı vücuduna isabet eden saldırıların sayıları da sanırım animede, mangadaki sayıların yarısı kadar falandı. harbiden de canavarmış...

winry rockbell

rassvet
elinde ingiliz anahtarıyla edward ve diğerlerinin kafalarını yardığı anlar favorimdir. ayrıca protez dükkanlarının camlarına yapışır kalır. oldukça da hoş bi kızcağızdır. serinin sonunda edward'la yaptığı konuşma güldürmüştür :)

ayrıca ailesini öldürdüğü halde scar'dan intikam falan almaya kalkışmaması da oldukça güçlü bir kişiliğinin olduğunun göstergesidir.

yahiko

rassvet
naruto karakteri

akatsuki'nin asıl kurucusu. jiraiya'nın öğrencisi. fikirleri, nagato ve konan için yol gösterici birer ışıkken, ölümü ise ninja dünyasının en tehlikeli grubunun doğuşuna neden olmuştur. nagato'nun pain'e dönüşmesi, akatsuki'nin dünya barışı için izlediği yolu değiştirmesi de yahiko'nun ölümüyle gerçekleşir.

aynı zamanda cesedi, pain'in kullandığı bedenlerden biri olmuştur (tendō, deva path)

0 /