shihouin yoruichi

boyblue
bleach popülerlik anketlerinde en umulmadık isimleri dahi sollayıp yukarılarda gezdiğini tahmin ettiğim karakter. kişilik olarak da bi havalı böyle. (araştırma sonucu: en yüksek 7. sırayı görmüş 3. ankette. 4. anket ki en son yapılanı galiba, 28. sırada kendine yer bulmuş.)

tabii sağlam obje etti bazı çevreler ama bence obje edilecek bi karakterden çok havalı bi senseidir, bana da bir ara bankai açtırmalıdır. riski göze alırım yani işin içinde yoruichi varsa.
(herkes alır.)
saprofit89
en sevdiğim kadın karakterdir, bir rivayete göre tite kubo bu karakteri tasarlarken başta "kuroneko" (karakedi) olarak isimlendirmeyi düşünüyormuş sonradan vaz geçmiş.
manga finalde görünen "yıldırım tanrısı süper dönüşümü" formunun anime versiyonunu görmeyi merakla bekliyorum.

spoiler içerir...
(bkz:Shihouin klanı)'nın lideridir, animede ilk gördüğümüzde siyah kedi görünümündedir. en hızlı anlamında (shunpo) flaş adım tanrısı lakabına sahiptir. animede kılıç kullandığını hiç göremedik, 100 yıl öncesi anlatıldığında kaptan cüppesi ve zampaktou'su belindeydi ama ne adını duyduk ne de yeteneğini göremedik. bir keresinde gotei 13 kaptanlarının hepsinin bankai'ye ulaştığını ama Zaraki'nin istisna olduğunu söylemişti. kidou temelli flaş çığlığı yeteneğini geliştirmiştir, kullanıldığında omuzlarındaki ve sırtındaki elbise kısımlarını yaktığından, sui feng'in giysisinin de omzuları ve sırtı açıktır.

edit1: abkz eklenmiştir.