akatsuki

trao
Kurucuları Yahiko, Konan ve Nagato olan oluşum.
Savaş sırasında mağdurlara yardım edip, ninja savaşlarına karşı duran ve barışı sağlamaya çalışan bir topluluktur. Ama Tobi'nin gizli planları, Hanzo ve Danzo'nun kurduğu tuzaklar yüzünden akatsuki çoğu üyesini (Yahiko'da dahil) kaybetmiştir. Yahiko'nun ölümünden sonra Nagato intikam almak için Hanzo'yu ve hanzo'ya bağlı olan herkesi katletmiştir. Verdiği kayıplar yüzünden acı çeken Nagato, dünyanın uzlaşma yolu ile barışa kavuşamayacağını düşünmeye başlamıştır. Dünyanın ancak çok büyük kayıplar verilerek, büyük acılar çekilerek barışa ulaşacağına inanmıştır. Daha sonra Pain takma adını kullanan Nagato, (yaptığı planlardan haberi olmadan) Tobi ile anlaşarak s-seviye güçlü ninjalardan oluşan yeni Akatsuki'yi kurmuşlardır. Yeni amaçları olarak tüm kuyruklu canavarları ele geçirip 10 kuyrukluyu diriltmek ve dünyaya büyük bir acı yaşatmak olmuştur.
Buraya kadar her şey güzeldi. Buradan sonra Tobi, Pain'i kukla gibi kullandı, sonra Madara, Tobi'yi. Daha sonra Zetsu, Madara'yı ve en sonunda Kaguya, Zetsu'yu kullandı. Akatsuki'de kuklanın kuklasının, ... , kuklasının kuklası oldu. Yazık oldu.
saprofit89

otakuturk.net/foto
(bkz:#11328)de bahsi geçen naruto animesindeki bir ninja grubu.
bu entry'nin konusu ise log horizon serisinden minyon ninja hanım kızımız akatsuki, demek istiyordum en başında ama bayağı sıçtım sıvadım.
baştan alıyorum, başlığı görünce aklıma direk darling in the franxx serisinden mavi saçlı kız geldi, sebebi de en sevdiğim animelerden bleachdeki ichigo ile aynı ismi taşıması, garip olan google'a "darling in the franxx characters akatsuki" yazdığımda görseller arasında ichigo hanım kızımızın çıkması neyse görsel hariç önceki hali spoiler içinde aşağıda...
(bkz:#11328)de bahsi geçen naruto animesindeki bir ninja grubu.
benim bahsetmek istediğim darling in the franxx animesinde akatsuki isminde bir kızımız var, mavi küt saçlı kızımız grubunun liderli pozisyonunda. aradan zaman geçti yazacak başka bir şey bulamadım affedin... :D