alphonse elric

nekormy
full metal alchemist serisinin ana karakterlerinden biridir. simyada çok başarılıdır fakat dönüşüm çemberi olmadan simya kullanamaz(gate kapısını grdükten sonra sadece elleriyle simya kullanıyor sonradan)tüm vücudunu annesini yeniden geri getirme girişiminde kaybetmiştir ve şimdi abisinin onun ruhunu zırhlı bir aracın içinde korumasından beri zırhlı bir araç içinde yaşar. abisini vücudunu normale geri getirme yöntemini bulma yolunda takip eder fakat nadiren kendisi abisinin elinin ve ayağının geri getirme dileğine konsantre olur. al en genç kardeş olmasına rağmen zırha sahip olduğundan beri edward'dan daha büyük olduğu zannedilir. al koku, tat, hissetme gibi duyguları hissedemez. (hatta uyumadan yemek yemeden bile yaşar)
ryukon
serinin büyük bir kısmında zırh ile birlikte gördüğümüz, dostlarını ve ailesini, özellikle de abisini çok seven karakter. sevdikleri için her zaman elinden ne geliyorsa yapar ve gerekirse onlar için ölmeye bile hazırdır. kısaca adamdır.
rutsama
fma serisinin ikinci ana karakteridir. ed'in küçük kardeşidir.

ed ile yaptığı dönüşüm sırasında vücudunu kaybetmiş daha sonra ed'in yapmış olduğu bağlama büyüsüyle ruhu metal bir zırha mühürlenmiştir. serinin finalinde adamlığını konuşturarak hepimizin gözüme girmiştir.
rasenya
ed, al ın ruhunu büyük bir zırha bağladığı için insanlar tarafından "büyük kardeş ve full metal alchemist" sanılan küçük kardeştir.