baka to test to shoukanjuu

suzuki san
seinendir, aynı zamanda light noveldir. 2 sezon ve special sezondan oluşur. komedidir ve lisede yaşayan öğrencilerin başarılarına göre sıralanarak sınıflara bölünmesi ve bunun sonucunda f sınıfına düşen öğrencilerin yaşamları hakkındadır. lise diğer liselerden biraz gariptir çünkü f sınıfının tek sıkıntısı sadece tembel dolu olması değildir aynı zamanda sınıf başarısı düştükçe sınıfların fiziki şartlarınında aynı şekilde kötüleşmesidir. örneğin f sınıfı yerde tatamilerde oturarak ders işler, okulun en kötü öğretmenleri gelir. bu durumdan kurtulabilmenin tek yolu diğer sınıflara savaş açmak ve sınav puanlarınıza göre gücü olan varlığınızı çağırarak savaşmaktır. anlatınca biraz tırt gelebilir ama oldukça sevdim. bol bol güldürür.
bir kere bir seinen ve liseli olayı anlatan bir animeye göre oldukça ilgi çekici sunmuş hikayeyi. seinen diyip sadece ağır ecchi var sanmayın. aynı zamanda anime içinde bir adet gay, lezbiyen ve bishounen erkeğimiz vardır ki bu cesaretinden dolayı mangakayı tebrik ediyorum. bu unsurlar animeyi daha komik bir hale getirmiş. içerisinde az biraz harem tadı vardır ama o da esas oğlanımız akihisa nın çok salak olmasından dolayı pek hissedilmez. bishounen olan erkek hideyoshi dir ve sürekli kız sanarlar. o kadar komiktir ki sınıftaki erkekler kendisine erkek muamelesi yapmaz sınıfta adını röntgenci taktıkları sürekli fotoğraf makinesi ile kızların ve hideyoshi nin resmini çeken muttsurini den resimlerini satın alırlar. kızlardan daha popülerdir. animelerde genel olarak sapık karakterleri sevmem ama muttsurini ömrümde gördüğüm en sevimli nosebledd yaşayan sapık karakterdir. bir de paket paket kan vermiyorlar mı gülmekten yerlere yatırır.
içinde aradığınız her tip kız ve erkek var. ağır basanlar tsundere ve yandere.
animedeki en favori karakterim kirishima oldu. kendisi f sınıfının başkanı olan yuji ye yandere ve tsundere arasındaki tavrı ile gayet güzel çektirdi. animelerde tartaklanan ama sesini çıkarmayan erkek karakterleri çok seviyorum.
mizuki ve minami adında iki tane ecchi için kullanılan hanım kızlarımız vardır ki erkek izleyenlerin çok beğeneceğini düşünüyorum. zira her tür zevke sahip erkek izleyici düşünülerek tasarlanmışlar.
special bölümleri dahi animedeki kaliteyi taşır.
bol bol gülmek istiyorsanız izlemeye pişman olmayacağınız bir anime diyebilirim.
ryukon
13'er bölümlük 2 sezona sahip bir seridir. okul, komedi ve kız-erkek ilişkileri konularını içermekte olup özgün konusu ve karakterleriyle güzel animedir. izlerken bol bol güldürür. izlemeyenlere her türlü tavsiye ederim.
boyblue
üniversitede arkadaşlarla ayıla bayıla oynadığımız blöf oyununu bu animede görünce bayağı sevinmiştim. en komik sahnelerden biriydi bir de üzerine, bence sırf bu sahne yüzünden bile komedi türünde başa oynayan animeler arasındadır bu. favori karakterim yuuji sakamoto zira herifin çevirdiği üçkağıtlar ve akihisa yoshii'yi her bölüm bir şekilde keklemesi olay zincirini götüren esas unsur. adam arkadaşlarını kullanmaktan bir an olsun sakınmayan şahane (!) bir lider. akihisa'nın aptallık seviyesi gerçekten küçümsenemeyecek düzeyde bu arada.

hideyoshi için ayrı bir parantez açmak istiyorum zira genderbend unsurunu içeren çok anime ve manga gördüm ama bunu komedin olarak daha iyi bir şekilde ele alındığını görmedim. karakterin kendisinin defaatle erkek olduğunu söylemesi ve akihisa-mutsuriniyuuji üçlüsünün kendisine kız muamelesi çekmeye devam etmesi toplumun ise hideyoshi yi üçüncü bir cinsiyet kabul edip ona özel olarakonsen`'ler ve umumi wc'ler inşa etmesi gerçekten her bölümde gülmekten karnıma ağrılar soktu.

light novel'ı okumayacağıma kanaat getirerek akihisa'nın akıbetinin ne olacağı konusunda bir spoiler yedim afiyetle. ve okuduğum şeyden hoşnut değilim ._. harbiden baka bu akihisa. ya da ben bu konuda mazoşist bir tercihi savunduğum için bakayımdır kim bilir ._.

ikinci sezon opening'i de şükeladır bu arada: https://www.youtube.com/watch?v=flq2wc7isag