cosplay

boyblue
"costume play" kelimelerinden türeyen bir terim olan cosplay, insanların sevdikleri anime/manga/dizi/film/oyun karakterlerinin kılığına girmesini tanımlıyor. çok özen verilerek yapılan örnekleri bu eylemin bir sanat dalı olduğunu düşündürüyor. anime/manga buluşması olan her etkinlikte bu eylemi yapan cosplayerları görmek mümkün.

her daim eğlenceli bir eylemdir, herkes dilediği karakteri canlandırabilmelidir fakat bir insanın kendisine uygun bir karakteri canlandırabilmesi gibisi yok.

fotoğrafçılık ile iç içedir doğası itibariyle. fotoğrafçılığa eğiliminiz varsa bu alana da yönelebilirsiniz, profesyonel kariyer yapanlar dahi var bu kategoride. Kostümcülük/terzilik ve eşya tasarımı da oldukça önemli. büyük emek var, büyük.

undertakersss
içerisinde bir çok farklı dalı bulundurur. terzilik, çizim yeteneği, el becerisi gerektirir. geek kültürünü bilen herkesin az çok ilgilendiği bir sanat kendisi. yapabileni efsane olsa da bazı cosplayerlar mizah duygusunu kullanarak kağıt üstünde vasat ama görünüşte inanılmaz komik çalışmalar çıkartabiliyor. mesela ben hala 2015 gfa etkinliğindeki pet şişeli master yi cosplayini hatırlıyorum rfghjkl onu geçtim bir gün bu sektöre gireceğim göreceksiniz :P pek beceremeyecek dahi olsam bir iki kere denemek istiyorum en azından :(