facebook anime sayfalarının ölmesi

ryukon
ilginin instagrama kayması sonucu meydana gelen durumdur. Bu durum sonucunda birçok sayfa kepenk çekmiştir. Bazı sayfalar ise kapanmamasına rağmen facebook sayfalarındaki faaliyete son vermişlerdir. Biz ise hala direnmekteyiz ve direnmeye devam edeceğiz...
boyblue
Söylenildiği gibi, Facebook'un genç kitlesini Instagram'a transfer etmesinin sonucudur. Ancak Facebook'a kıyasla Instagram hiçbir zaman zengin içeriklerin paylaşılabileceği bir sosyal platform olamadı. Sadece bir alışveriş ve reklam ağı olarak ana şirketine para getiriyor. Bol bol para.

Durum böyleyken direnmekte fayda var mıdır, ben bunun da tartışılır olduğunu söylüyorum. Evet, herkes teknik olarak hâlâ Facebook'ta ve etkinlik planlama konusunda oradan daha kullanışlı bir platform yok. Ancak bu durum hedef kitleyi orada bulamayacağımız gerçeğini değiştirmiyor. Peki nerede bu kadar insan?

Ülkemizde gündem Twitter üzerinden dönüyor çünkü microblogging şahane bir şey. Ayrıca animeci ve oyuncu olmak iç içe olgular. Bu alt kültüre ait 12'lik veletten 30'luk yetişkine kadar çoğu potansiyel otta, discord sunucularında takılıyor çünkü Discord sunucuları bu alt kültüre ait bireyler için en uygun ve kaliteli iletişim ağı. Eforu bu mecralara sarf etmek tek şans bence.
undertakersss
direk facebook'un ölmesinden de kaynaklanıyor bence. hala kullanan çok az kişi var ve etkinlik düzenleme işini aynı düzeyde yapabilecek başka bir platform olsa direk ölecek. şu an sadece can çekişiyor o kadar. ben en son 3 yıl önce falan face kullandım yani, hala aktif olarak kullanan var mı?