goblin slayer

ryukon
2018 sonbahar sezonuna damgasını vurmuş olan seinen seridir. mangasını, animesi çıkmadan evvel okuyanlar, animesini büyük bir heyecanla izlemiş, sadece animesini izleyenler ise daha ilk bölümlerden meraka ve heyecana daha fazla dayanamayarak, mangasını bir çırpıda güncele kadar yalayıp yutmuşlardır. hem mangası hem animesi çok iyidir. seinen ve bol ölümlü bir seri olduğu için, sadece animesini izlemiş olanlara mangasını da mutlaka okumalarını öneririm. seri hakkında yazılacak çok şey var o yüzden kısa kesiyor, mutlaka izlemenizi ve okumanızı öneriyorum.

mangası kumo kagyu tarafından yazılıp, Noboru Kannatsuki tarafından çizilmekte olup 2016'dan beri yayınlanmaktadır. Animesi ise 2018 yılında 12 bölüm olarak yayınlanmıştır.

serinin hikayesi, insanlar ve insan olmayan canlıların bir arada yaşadığı bir dünyada geçiyor. ablası gözlerinin önünde acılar içinde öldürülürken küçük bir çocuk olduğu için, tek yapabildiği izlemek olan ana karakterimiz, ilerleyen yıllarda maceracılar loncasına kayıt olmuştur. Kayıt olduğu günden itibaren sadece goblin avlayarak, prestijli bir rütbe olan gümüş seviyeye ulaşmıştır. Bu yüzden herkes ona goblin slayer diye hitap etmektedir. Başlangıçta tek başına goblin avlasa da zamanla bir rahibe, bir cüce, bir elf ve bir insanımsı kertenkele ile birlikte 5 kişilik bir parti kurup, hepsi birbirinden zor goblin öldürme görevlerini üstlendikleri maceranın anlatıldığı seridir.


otakuturk.net/foto

opening 1


dwaila
ilk bölümü yüzünden bazı insanlardan fazla tepki çekmiştir, ama bence gayet güzel bir başlangıçtı. hatta sonraları animenin bir tık yumuşaması üzdü bile beni.
onizukasensei
Şahsen geçen yıl izlerken baya keyif aldığım animelerden birisiydi. Her ne kadar Berserk hasretiyle yanıp tutuşsam da birazcık merham oldu diyebilirim bu anime için.Ana karakterin tatava yapmadan işini yapmasına her zaman hasta olmuşumdur :)
yamyam usta
anlaşılması zordur. insanlar bu seriye bakınca bir herifin durmadan goblin kesmesini görüyor. bir olay örgüsü arıyorlar. animenin amacı bir hikaye anlatmak değil. bir durumu göstermek, duyguları ifade etmek. intikamın birini nasıl değiştirebileceğini, tüketebileceğini, bütün hayatını buna adayabileceğini gösteriyor. bana bu estetik olarak güzel geliyor, kimisine tam anlamıyla iğrenç gelebilir.