hai to gensou no grimgar

dwaila
kendilerini daha önce bilmedikleri bir dünyada bulan insanlar, etraflarını anlamlandırmaya çalışırlar. fakat hiçbiri ne oraya nasıl geldiklerini ne de oranın neresi olduğunu bilmemektedir. bazı cevaplar aramak ve hayatta kalabilmek için şehre gittiklerinde ise artık hayatlarını kazanmak için görevler yapıp canavar öldürmeleri gerektiklerini anlar ve takımlar oluştururlar.

ilk bölümün girişi hatırladığım kadarıyla savaş sahnesiyle başlıyordu ve başka dünyada yaşamın çoğu yerde göründüğü kadar kolay olmadığını böylelikle güzel bir dille erkenden ele alıyordu.


otakuturk.net/foto
rasenya
hayatta kalmak kolay değildir. haruhito uyandığında kendini karanlıkta bulur. nerede olduğunu, neden burada olduğunu, nereden geldiğini hatırlamıyordur. etrafına baktığındaysa onunla aynı durumda olan birkaç kız ve erkek daha görür. birlikte karanlıktan uzaklaşmaya çalışırlar. grimgar adındaki dünyaya adım atan gençlerin ne anıları, ne parası ne de özel güçleri vardır.bu, küllerinden doğan bir macera öyküsü.
cakiphan
2. bölümde 6 kişi tarafından defalarca bıçaklandıp öldürülen goblinin dramına şahit olduğumuz anime . vicdandızlar birde timsah gözyaşlarına boğuluyor daha soğumamış cesedinin başında. 2016 nın vahşetin doruğa çıkmış goblin katliamını haklı göstermeye çalışan yanlı animesidir.
goblinin gösterdiği yiğitliği başka bir anime yaratığı daha gösterememiştir saygıyla anıyoruz kendisini
lenalee
macera, dram,aksiyon ve fantastik konularıyla ağırlıklı bir 2016 anime serisi. konusunda değişik bir yön olmasına rağmen, karakterlerinin kalıpsallığı animeyi biraz sıradanlaştırıyor maalesef fakat güzel bir anime. izlemenizi tavsiye ederim.(:
edit:2. sezonunun da çıkması gerektiğini düşündüğüm bir seri aynı zamanda, karakterlerin hafıza kaybını, hafıza kaybından önceki yaşamlarını göstermeden bitti seri. biraz eksik kaldı gibi oldu o sebeple.