hellsing ultimate

ulqui cifer
hellsing serisinin en baştan başlanarak çizilmiş 10 bölümlük ova serisidir. başkarakter dünyanın en güçlü canavarı olan alucard ve alucardın vampir yaptığı victoria seras adlı polis kızdır.bu iki vampir hellsing teşkilatı için çalışmaktadır. hellsing dünyadaki doğaüstü güçlerle başa çıkan bir örgüttür. sahibi sir integra wingate fairbrook hellsingtir. uşağı ise walter c. shinigamidir. seride düşmanlar olarak vatikan ve son müfreze örgütleri vardır.
rutsama
hellsing'e göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. bölümlerin her biri normal anime bölümlerinden daha uzundur. ovalar mangaya daha paraleldi sanırım
deniai
hellsing animesini pek beğenmemiş olan ben, bunu nefesimi tuta tuta izledim. çok iyi bi animedir. 6 senede 10 bölüm çıkmış, her bölümün ayrı ayrı hakkını vermişlerdir.
rassvet
hellsing'in devamı sanmış ve ilk seride anlamadığım yerlerin açıklanacağını umarak başlamıştım, ama bu da fullmetal alchemist gibiymiş, asıl seri buymuş..

hellsing'e göre çok daha harika; çizimleri, hikayesi kesinlikle çok daha iyi. ilk seriden hiçbir şey anlamamıştım, o yüzden de bundan da o kadar büyük bir beklentim yoktu, ama yanılmışım. henüz bitmedi ama çok daha büyük bir hevesle izliyorum