jujutsu kaisen

ryukon
2020 yılı güz serisi animelerinden birisidir ve bu sezon yayınlanan animeler arasında, şahsen favorim olan seridir. ilk bölümden itibaren kendini izleyiciye sevdirmiştir. ayrıca soundtracklerini ve karakter dizaynlarını da beğendiğimi söylemek isterim. bunlara ek olarak mangası da gayet güzeldir. sonuç olarak, izlemek ve okumak isteyenler için her türlü tavsiye ederim. izleyin, izlettirin.

kısaca konusuna değinecek olursak diyeceğim fakat yazmaya üşendiğim için konusunu aşağıya copy+paste yapıyorum. isteyen okusun.

"Bir çocuk… “doğru ölüm” için savaşır. Zorluklar, pişmanlık, utanç… İnsanların hissettiği olumsuz duygular günlük hayatımızda gizlenen lanetlere dönüşür. Lanetler tüm dünyaya yayılır; insanları korkunç bir talihsizliğe, hatta ölüme götürebilir. Dahası, lanetler yalnızca başka bir lanetle defedilebilir.rnrnItadori Yuji sıradan bir lise hayatı yaşamakla birlikte çok büyük bir fiziksel güce sahiptir. Bir gün, lanetlerce saldırıya uğrayan bir arkadaşını kurtarmak için İki Yüzlü Hayalet'in parmağını yer ve laneti kendi ruhuna alır. Artık İki Yüzlü Hayalet ile aynı bedeni paylaşmaktadır. Büyücülerin en güçlüsü olan Gojo Satoru'nun yönlendirmesiyle, lanetlerle savaşan bir organizasyon olan Tokyo Büyükşehir Teknik Büyücülük Lisesi'ne kabul edilir. Böylece, bir laneti def etmek için lanete dönüşen çocuğun kahramanlık masalı; asla geri dönemeyeceği hayatı başlar."


otakuturk.net/foto

anime tanıtım videosu:


opening