long live the king

ryukon
Çizimleri ve konusu gayet iyi olan, okurken eğleneceğiniz, sıkılmadan ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadan bir çırpıda güncele geleceğiniz güzel bir webtoon serisi. Açıkcası ben okurken çok eğlendim ve serinin devamını da büyük bir merakla bekliyorum. Ayrıca serinin renkli olması özellikle savaş sahnelerine bambaşka bir tat ve heyecan katmış diyebilirim. Ayrıyeten seriyi okurken sanki manga okumaktan ziyade anime izliyormuşum gibi hissetiğimi de belirtmek isterim. Sözün özü, belki bir kısmınıza göre serinin konusu klişe gibi gelebilir ama okumayı düşünenler varsa da tereddütsüz başlayabilirler. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki; Bu seri okuyucusunu üzmez, okuyanlar kesinlikle pişman olmaz...

konusu: normal bir üniversite öğrencisi olan Sun Fei, geçirdiği bir kaza sonucu bilincini kaybeder. Sun fei gözlerini açtığında, kendini bambaşka bir dünyada ve bambaşka bir kişi olarak bulur. Sun Fei artık normal bir üniversite öğrencisi değil, Chambord krallığının kralı, Alexander'dır. Gözlerini açtığı bu yeni dünyada bazı özel yeteneklere de sahip olan Sun Fei, bu dünyada dengeleri değiştirecek ve herkesin konuştuğu bir efsane haline gelecektir.


otakuturk.net/foto

okumak için: https://www.mangadenizi.com/index.php/manga/long-live-the-king
saprofit89
çoğu isakei'de, karakter bilgeliğinden faydalanarak tabiri caizse dünyanın bugunu kullanarak hızla gelişiyordu ya da zaten güçlü bir karaktere en başından sahip oluyordu, bu seri, bunun farklı bir versiyonunu sergiliyor, işin içinde bilgelik var ama kullandığı bug, doğrudan yeni geldiği dünyayı etkilemiyor. spoiler vermeden açıklamaya çalışacağım, şahsen içerikten biraz bahsetsem de rahatsız edecek düzeyde bir spoiler olmayacak.
yeni geldiği dünyada aslında 2 alt dünya bütünleşik, birisi diablo'nun dünyası diğeri de yine eski çağ bir krallıkta geçiyor, karakterimiz bu iki alt dünya arasında gidip gelerek avantaj sağlıyor. "Diablo 2" oyununu bitirmiş biri olarak yorumluyorum, cidden oyunun hikayesine paralel gidiyor ve bu bence çok etkileyici.
sıkmayacağını düşündüğüm bir manga serisi, tavsiye ederim. tabii çeviri ekibinden mi kaynaklı emin değilim cidden çok küfürlü çeviri yapılmış...