vampire knight guilty

suzuki san
ilk sezondan sonra bunu izlemeye başlayan bünyeye daha ağır bir etki yaratır. hipnoz gibi izleme seviyesi artar. hatta sonunda "lanet olsun seni çizen mangaka ya" dedim. böyle bir son yapılır mı ya? böyle bir son yapılabilir mi? psikolojimi bozdu resmen. ilk sezondan sonra bu sezonda daha çok olaylar dönmeye başlar. kimi meraktaki sorular cevaplanır. hatta bu sezon oldboy tadında olduğu için daha bir sevdim de diyebiriz.
mangasını okumayacağım dedim lakin son 5 bölümünü okudum. zira 2.sezondan sonra dahi anime bitse de manga bitmiyor. zaten son tatmin edici değil. mangasının spoiler ını okuyan biri olarak "mangayı okumayacağım yürek kaldırmaz." demiştim ama yine de dayanamadım okudum. biraz daha fazla sinirlenmeme ve "gerizekalı" dememe sebebiyet verdi diyebiriz. kaliteli dahi olmayan bir animeyi bu modda izlediğimi, konusundan bu derece etkilendiğimi hiç hatırlamıyorum.

animenin sonuna kadar etrafta kaname-senpaiiii diye gezen gerizekalı yuuki son bölümlere doğru vavmpir olduğunu ve kaname ile kardeşlik bağı olduğunu öğrenmiştir. şahsen ben garipsemedim lan kardeşsen kardeşsin. zaten gerçek kardeş değiller kaname tekardan doğmuş. olay sadece bu. bunun öğrenen gerizakı yuuki nedendir bilmem bir anda zero yu düşünmeye başlar. bölümler boyu zero yu incittiği yetmemiş gibi kaname yi de incitir. her ne kadar zero ya hasta olmuş olsam da kaname ye bu şekilde davranması beni inanılmaz üzdü. son bölüm toplanan kaname yuuki nin geldiğini görünce kendisine acıdığını anlamıştır hatta. 2 sezon kaname diye gezip sonra zero diyen kızı öldürsünler. asilliğini sevsinler senin. ölsen iki adamda rahat edicek. animesini geçtim mangasının sonunda bile çıldırtır, sinirlendirir kısaca.
alovesinceforgotten
çözülen gizemlerin derdine kendini izleten anime. cidden, bu animeyi izlemiş olmamın başka hiçbir gerekçesi yok. başı saçma, sonu saçma, sadece sürükleyici. kesinlikle tatmin edici değil, kesintisiz bir izleyicinin sinirini bozma durumu söz konusu.

sonunda zero belki bir umut mutlu olur diye izledim. koca animede huzurlu bir sonu bu çocuk kadar hak eden başka karakter yoktu. ama ne oldu, her şeyini kaybetti; finalde de tek söyleyebildiği "matteru" oldu. neyi matteru anam, neyi? anime bitmiş sen daha matteru.
elim ayağım titriyor sayın ottalar.