wiki

saprofit89
tam adı wikipedia, dillere göre farklı içerik imkanı sunan interaktif (fakat her bir bilginin denetlendiği ve düzeltildiği, gerek görüldüğünde silindiği) bir ansiklopedidir. isteyen herkes, kayıt olarak başlık açabilir, açılmış bir başlığa ekleme yapabilir veya içeriği değiştirilebilir, içerikler objektiftir yorum içermez, içerikler sürekli aktif denetleyiciler tarafından kontrol edilir, eklemeyi silebilir, değişikliği geri alabilir (her bir düzeltme bilgisi saklanır ve gerek görüldüğünde önceki herhangi bir değişikliğe geri döndürülebilir) ya da başlığı tamamen silebilir.
gıcık olduğum tek nokta bilgi içeriği doğru ya da objektif olsa dahi "magazinel değeri" yoksa başlık siliniyor. misal, şahsen otakutürk sözlüğümüz için başlık açtım, aynı gün içinde başlık uçtu, tartışma açtım (tartışma yalnızca üye girişi yapıldığında görülebiliyor) denetleyiciler(kendi içinde rütbeleri var, bunlar yönetici değiller) ile tartıştım ama yok, haber değeri yok diye başarısız oldum :/ neyse...
(bkz:#10919)
4
fratello fansub
Dönem ödevi olarak referanslara yazılınca beğenilmeyen ansiklopedi. Bu yüzden sayfanın en aşağısına inip mavi sayılarla referans gösterilen kaynakları yazın. Yaban çakalı olun.