animemeraklisiblogcu

animemeraklisiblogcu
Çoğu otta kendine başlık açmış, bari ben de kendime başlık açayım dedim.

Bendeniz animemeraklisiblogcu, "sözlüğün Tezukacısı", hatta belki de Türkiye'nin tek Tezukacısı. :(
Sözlüğe ne zaman katıldığımı bilmiyorum, herhalde 2015-2016 civarıydı. Sonra bi' ara lenalee ottamız beni Rainbow Crew loncasına davet etti, tabi bu teklifi de geri çevirmedim. :) (kodum rac31)

Bir zamanlar Tezuka Osamu Resmi Sitesinin ilk Türk üyesi olarak bilinirdim, hatta oradaki nickim de AnimeMeraklisiBlogcu idi. Ta ki bu sene sitedeki bütün üyelikler kaldırılana kadar (eski günleri cidden özledim). :(

Diğer nickim Turkzuka (Türk + Tezuka karışımı, Amerikalı bir arkadaşım uydurmuştu) ama genellikle bunu sosyal medya hesaplarımda kullanırım, neden bilmiyorum. :p

Ve... Kendimi tamamen Osamu Tezuka'nın izinden gitmeye adadım. Resim yeteneğim de çok iyiydi zaten, bunu hobi olmanın dışına çıkardım. Güzel sanatlar lisesinden mezun oldum, şimdi de bir üniversitede animasyon bölümünü kazandım ve üniversite hayatıma başlamak için gün sayıyorum.

Hakkımda küçük spoiler'lar:
En küçük bir olayda bile intihara meyilli biriyimdir. Sulugözüm. Azıcık mazoşistim. Japonca biliyorum ama kaçıncı seviyede olduğumdan hiç ama hiç emin değilim, o yüzden bu bilgimi abartmak istemem. Şarkı söyleyebilirim ama galiba son iki sene önce olanlardan sonra bu yeteneğimi kaybettiğimi hissediyorum. Gerçek yüzümü görüp sesimi duymayan herkes sırf ismimden dolayı beni erkek zanneder, sonra gerçeği öğrenince elektroşok hissi alırlar. (Evet, bi' kızım)
2
undertakersss
uzun süre sözlüğe girmediğim için varlığını ve aktifliğini fark edince baya dumura uğramıştım ottam. allah affetsin dfghjkl. loncamızın üyesi olduğunu öğrenince dahada şaşırmıştım. spoiler kısmını okuyunca tümden gittim. benim içinse bir elinde bin marifet olan ve her yerden çıkabilme gibi bir özelliği olan otta.
ryukon
Otaku türk'e üye olduğu günden beri daima otaku türk için çalışan, sitelerin inaktif durumda olduğu dönemde bile desteğini asla esirgemeyen, sosyal medya hesaplarımızda daima aktif olarak gördüğümüz ve eski sözlüğü bırakışım ile yeni sözlüğü açışımız arasındaki dönem de bile bizlere olan inancını ve güvenini asla kaybetmeyen çok değerli bir ottamız..
1
saprofit89
kendi görüşüm, kelime dağarcığı benimkinden fazla olsa gerek, bilmediğim kelimelerin açıklamalarını yine bilmediğim kelimelerle yapıyor ottamız; bu durum gıcık etmekle birlikte bu, kendisine merak uyandıran bir hava katıyor.
reklam kokan entry-leri onedio, ekşi :) muhtemelen de ekşi yazarı. bazen sanki kavga ediyormuşuz gibi hissediyorum okurken, :) hiç siyaset konuşmasak da eminim ki karşıt siyasi görüşteyiz. tabii yanlış anlaşılmasın aramızda bir tartışma geçmedi, bu sadece bana hissettirdiği münazara hissi.
ottamız kullandığı kullandığı bağlantı olmayan bkzlar ile beni rahatsız etse de entry-lerini zevkle okuyorum, başlıklarını takip ettiğim, sözlüğümüze renk katan ottalarımızdan.
1