danmachi

ryukon
türkçesi; zindanda kız tavlamaya çalışmak yanlış mı? olan dungeon ni deai wo motomeru no wa machigatteiru darou ka animesinin kısaltılmış ismi olup ilk sezonu nisan 2015, ikinci sezonu temmuz 2019 yılında yayınlanmış olan seridir.

konusu: tanrılar dünyaya inmiş ve büyü güçlerini kullanmaksızın insanlar ile birlikte hayatın zorlukları ile yaşamayı amaçlamışlardır. bell cranel isimli maceracı, hestia adlı tanrıça ile bir anlaşma yapmış ve hestia ailesine katılmştır. bir gün zindanda savaşırken bir minotor'un saldırısına uğrar ve kaçarken kapana kısılır. bu çaresiz durumdan loki ailesinin bir üyesi olan aiz wallenstein'ın yardımı sayesinde kurtulur. bu olayın ardından bell, aiz wallenstein'a aşık olur ve onun kadar güçlü bir maceracı olmak için çalışır.


otakuturk.net/foto

opening 1

dwaila
konusu güzel ve ilgi çekici. keşke fanservice kısmı biraz daha az tutulsaydı. belki ikinci sezonu kendisi hakkındaki düşüncelerimi biraz daha iyi yöne çekebilir.
öğrendiği "fire bolt" büyüsünün dungeons & dragons 5e'de bir evocation cantrip'i olmasından dolayı sürekli fire bolt'u japonca telaffuz etmeme neden olmuştur.
boyblue
acekawa ile yüreğimiz ağzımızda izlediğimiz, zaman zaman heyecanlı, zaman zaman büyüleyici bir atmosfere sahip bir animeydi. hestia'nın bell-kun'a olan yılışıklığı diğer izleyicilerin aksine beni irrite etmiş olsa da karakterleri genel anlamıyla beğenmiştim. ikinci sezonu ise 2019 yaz sezonunda nihayet gelmiştir