edward newgate

eosav
one piece'de en baba karakterlerden biridir.

one piece hazinesini elde edebilecek fırsatı varken geri tepti ve tüm korsanları çocuğu olarak görüp yoluna devam etti.

has adamlardan biridir.
rasenya
(bkz:shirohige) (bkz:beyazsakal) baba adamdır, beyazsakal korsanlarının kaptanı yonkoulardan biridir. (bkz: gura gura no mi)yi yiyerek deprem adam olmuştur. tayfasındakilere çocuklarıymış gibi davranır ve onlara oğlum/kızım diye hitap eder.

not:daha sonra editleyip hakkını veririm oyajinin^^
greenmustang
adamın hasıdır. teach'i ne kadar sevsemde oyajiyi ayrı severdim. saf gücü bile dünyayı yerle bir edecekken birde gura guraya sahip olması ne kadar korkutucu bir gücünün olduğunun başlıca göstergeleridir. buradan hareketle roger'ın ne denli büyük bir güce sahip olduğu çıkarımlarına bile varabiliriz. asıl konuya dönecek olursak çok ağlattın be bizi oyaji.
rutsama
namı diğer shirohige. yazarlardan farklı olarak şunu belirtmek isterim ki şimdi bazı op fanları marinefortda yapılan savaşın gereksiz olduğunu falan söylüyorlar. nedeni ise bir kişi için o kadar yaygara yapmak olarak görüyorlar lakin shirohige'nin hayali bir aileye sahip olmak. dolayısıyla adam ailesinin tek ferdi için kendisinden vazgeçecek biri. yani yapılan battle gereksiz değildi. yine belirtmek gerekirse one piece kurgusunun çok çok büyük bir kısmını hayallerini gerçekleştirmek oluşturur. e shirohigeye de bakacak olursak hayalini gerçekleştirmiş olarak öldü. yani ace ölüp kendisi yaşasaydı, shirohigenin mutlu mesut yaşayabileceğini düşünebilir miyiz? bu durum şunu da örnekleyerek bitireyim. luffy'i öldürmek üzereyken hayatı ya da korsan kral olmaktan vazgeçmek desen hangisini seçer sizce?
ryukon
one piece serisinde ölmeden evvel yaşayan en güçlü insan olarak tanıtılan karakterdir. marineford savaşında ölmeden evvel söylediği son sözler 2. korsan çağının başlamasına neden olmuştur.

son sözü: "one piece gerçek" olmuştur.