erkek sayısı arttıkça ortamın kalitesi düşer

owarida14
"1 / (erkek sayısının kız sayısına farkının mutlak değeri +1) = net kalite oranı" en doğru formüldür.

ne kadar karma o kadar iyi arkadaşlar. :3
3
boyblue
Buram buram erkek düşmanlığı kokan önerme. Çok popüler oldu bu aralar bu erkek gömme olayı ama herkesin bir sebebi oluyor bunlar için tabii. Canı yanan genelleme yapıp sataşıyor.

Owarida'nın dediği gibi iki cins için de hemcinslerin ağırlıkta olduğu ortamlar karma ortamlardan daha sıkıntılı oluyor. %100 erkek olan sınıfta da %80'i kız olan üniversite bölümünde de bulundum, iki türlüsü de olmuyor ya. En iyisi dengeli, karma ortamlar.
undertakersss
ortamdaki insanların karakteri, ilgi alanları ve birbirleri ile ilişkilerinin bu konuda oldukça büyük bir etkisi olduğuna inanıyorum. örnek vermem gerekirse 4 erkek, 3 kadından oluşan whatsap grubumuzda geçen konuşmalar 2 kadın, 14 erkek olan whatsap grubundaki konuşmalarımızdan daha saçma ve geyik ^^' bu 2. grupta olan insanların çoğu gündelik hayatlarında olan olayları konuşmak, gerekirse karşılaştıkları sorunlar için akıl almak, hatta bazen işlerinde çözemedikleri bir konuyu konuşmak ve görüş almak için gayet düzgün bir şekilde konuşurken, 1. grupta birbirlerine çıkartma göndererek kavga ediyorlar ve olduk olmadık gereksiz aptallık gerektiren mesajlar atıyorlar fghjklş İnsanların birbiriyle etkileşiminin etkisi oldukça büyük.

Ayrıca daha önce erkek olan arkadaşlarımın telefonlarını karıştırırken (tabii izin alarak ve müsaade ettikleri kadarına) bir grupta yaptıkları konuşmaları görerek şok geçirmişliğim vardır. Normalde akla hemen +18 muhabbet yaptıkları falan geliyor ama hiç böyle bir şey değildi. Aksine hepsi birlikte anlaşıp bir kitap okuma haftası yapmışlar ve hepsi aynı kitabı okuyarak sonrasında bu (çokta gizli olmayarak okuduğum) grupta kitabın konusu, karakterleri ve olayların örgüsü üzerine oldukça derin bir tartışma yapmışlardı ^^' Kitabı yada konusunu hatırlamıyorum çünkü oldukça uzun zaman önceydi ve açıkçası beklediğim o seviyesizi geyikli aptallıkları göremeyince ilgimi kaybetmiştim.
fratello fansub
meslek lisesi ve bilimum mühendislik fakültesinde tanık olacağınız hadisedir. kalite miktarının, erkek sayısına bölünmesiyle ortamın kalitesini ölçebilirsiniz.
kalite miktarı/ er sayısı= net kalite oranı